Olivier Dassault

i

Autor: East News Olivier Dassault

Znany miliarder zginął w katastrofie śmigłowca! Polityk miał 70 lat

2021-03-07 21:26

Francuski miliarder i poseł partii Republikanie Olivier Dassault zginął w niedzielę w katastrofie śmigłowca w departamencie Calvados w Normandii, na północy Francji. Razem z nim zginął pilot maszyny. Dassault był 361 na liście najbogatszych ludzi świata. Zobacz, kim był francuski miliarder.

Wiadomość o śmierci niemal 70-letniego posła potwierdził na Twitterze francuski prezydent Emmanuel Macron. "Olivier Dassault kochał Francję. Kapitan przemysłu, deputowany, lokalny przedstawiciel, oficer rezerwy w siłach powietrznych; podczas swojego życia nie przestał służyć naszemu krajowi (...) Jego brutalna śmierć jest wielką stratą" - napisał prezydent.

Według AFP, do katastrofy doszło około godz. 18 nieopodal miejscowości Deauville. Oprócz polityka prawicy zginął też pilot maszyny. Na pokładzie nie było więcej osób.

Dassault był spadkobiercą jednej z największych fortun we Francji, związanych z lotniczym koncernem Dassault Aviation. Firmę założył dziadek Oliviera Marcel, a przez wiele lat przewodził jej ojciec Serge, również polityk konserwatystów, który zmarł w 2018 roku. Ojciec Oliviera  był także  właścicielem gazety Le Figaro. Olivier Dassault był 361 na liście najbogatszych ludzi świata. Gdy zajął się polityką odszedł z rodzinnego koncernu, by uniknąć konfliktu interesów.

ZOBACZ: Ludzie masowo kupują pijawki lekarskie! Największy popyt wśród osób, które przeszły COVID-19

Groby legend polskiego sportu. Straszne choroby i potworne wypadki. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze