lekcje w szkole

i

Autor: GRZEGORZ PRESS/REPORTER/East News

Konferencja premiera. Znoszenie obostrzeń. Harmonogram powrotu do szkoły

2021-04-28 10:31

Kilka dni temu minister Przemysław Czarnej podpisał rozporządzenie o powrocie do szkół najmłodszych uczniów podstawówek. Obostrzenia poluzowano w w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. W tych samych regionach otwarto salony fryzjerskie i kosmetyczne. 28 kwietnia odbyło się posiedzenie rządu dotyczące odmrażania gospodarki. Jakie informacje na temat przyszłości uczniów poznaliśmy? Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski podali szczegóły powrotu dzieci do szkół.

W pięciu województwach, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35 – tzn. śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim - wszystkie dotychczasowe ograniczenia zostały utrzymane.

W 11 województwach, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35, zdecydowano o luzowaniu obostrzeń od 26 kwietnia. Są to województwa: podlaskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie oraz małopolskie. Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na naukę hybrydową.

Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry

Wszędzie żłobki i przedszkola funkcjonują normalnie. Uczniowie starszych klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Sonda
Jak w szkolnej skali ocenisz lekcje prowadzone online?

Od 4 maja uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej. Reszta uczniów ma powrócić do nauki stacjonarnej dopiero 29 maja.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze