43 proc. firm handlowych skarży się na niesolidnych płatników

i

Autor: Pexels/Pixabay/cc0 43 proc. firm handlowych skarży się na niesolidnych płatników

Zrobimy zakupy w niedzielę? Projekt poparła senacka komisja zdrowia!

2020-10-26 14:00

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę i jednoczesne zagwarantowanie pracownikom handlu prawa do co najmniej dwóch wolnych niedziel w ciągu czterech kolejnych tygodni – to z informacji podanych przez PAP główne założenia projektu, który w poniedziałek poparła senacka komisja zdrowia.

W poniedziałek senacka komisja rozpoczęła rozpatrywanie tzw. ustawy covidowej. Nowelizacja przewiduje między innymi przyznanie dodatków do wynagrodzeń medykom skierowanym do walki z epidemią i zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za popełnione błędy. Podczas posiedzenia komisji senator Adam Szejnfeld (KO) zaproponował rozpoczęcie praw nad nowym projektem, który uchyla zakaz handlu w niedzielę.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa

Nowy projekt przewiduje jednocześnie, że pracownicy handlu mieliby prawo do co najmniej dwóch wolnych niedziel w ciągu czterech kolejnych tygodni. Senator argumentował, że zakaz handlu w niedzielę ma negatywne skutki gospodarcze, a także powoduje zwiększenie liczby osób robiących zakupy w piątek i w sobotę. Nowe przepisy miałyby wejść w życie w ciągu 14 dni od ogłoszenia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Emerytura po zmarłym współmałżonku. Komu przysługuje? Jak się o nią starać?

Za rozpoczęciem prac nad nowym projektem głosowało sześciu senatorów, jeden był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze