Zwrot pieniędzy za ogrzewanie gazowe. Jest już wzór wniosku o dodatek gazowy

i

Autor: pixabay.com/ MKiŚ Zwrot pieniędzy za ogrzewanie gazowe. Jest już wzór wniosku o dodatek gazowy

Tutaj znajdziesz wniosek

Zwrot VAT dla ogrzewających gazem już możliwy. Jest wzór wniosku o refundację podatku!

2023-01-17 13:57

Na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska dostępny jest wzór wniosku o refundację podatku VAT dla gospodarstw domowych ogrzewających się gazem - poinformował resort. Zwrot VAT mają rozliczać samorządy; wniosek należy składać w urzędzie gminy - dodano.

Dodatek gazowy 2023. Komu przysługuje zwrot VAT za gaz? 

Chodzi o wzór wniosku o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.; jest on dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Jak wskazało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Klimatu i Środowiska, refundacja poniesionych kosztów podatku VAT dotyczy gospodarstw domowych, które ogrzewają się gazem i spełniają kryterium dochodowe dodatku osłonowego. Resort podał, że zwrot przysługuje tym gospodarstwom domowym, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł brutto w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł brutto na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Zwrot VAT mają rozliczać samorządy. Wniosek należy składać w urzędzie gminy.

"Refundacja podatku VAT będzie dotyczyć ok. 300 tys. gospodarstw domowych" - podał resort.

Tutaj znajdziesz: Wniosek o wypłatę refundacji podatku VAT

Dopłaty do gazu 2023. Ile zwrotu podatku VAT dla ogrzewających gazem?

Ministerstwo przypomniało, że w 2023 roku w ramach obowiązującej ustawy mrożącej ceny gazu obowiązuje ustalona maksymalna cena za gaz na poziomie 200,17 zł netto/MWh. Stawką objęci są odbiorcy, którzy obecnie korzystają z ochrony taryfowej. Obok gospodarstw domowych do tej grupy należą też spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, producenci ciepła lokalnego dla gospodarstw domowych w spółdzielniach, podmioty użyteczności publicznej: szkoły, uczelnie, żłobki, przedszkola, szpitale i pomoc społeczna, kościoły i organizacje pozarządowe. 

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Sonda
Co w Twoim domu pochłania więcej pieniędzy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze