Emerytury za PiS i PRL. Porównaliśmy! Emeryci będą w szoku

2021-07-28 5:47
Emeryt
Autor: archiwum se.pl

Waloryzacja rent i emerytur, dodatkowe świadczenia jak 500 plus, trzynastki, czternastki oraz zniżki dla seniorów. Dzisiaj emeryci mają liczne przywileje, jednak wciąż wysokość świadczeń wypłacanych z ZUS czy KRUS woła o pomstę do nieba. Niestety, ma być jeszcze gorzej i emerytury będą po prostu głodowe. Spójrzmy więc, jakie emerytury otrzymywali nasi rodzice i dziadkowie w czasach PRL. Czy za tzw. komuny emeryci mieli gorzej, a może lepiej? Oto życie seniorów w czasach Bieruta, Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego.

Emeryci w obecnej Polsce otrzymują liczne wsparcie dla swoich świadczeń emerytalnych. To chociażby waloryzacja emerytur, wypłaty trzynastek i czternastek czy zapowiadany przez rząd Mateusza Morawieckiego Polski Ład czyli emerytury bez podatku. Mimo to seniorzy wciąż narzekają na niskie wypłaty, a wkrótce ma być jeszcze gorzej. Emeryci mogą otrzymywać nawet niecałą 1/3 swojej ostatniej wypłaty (więcej o tych emeryturach pisaliśmy TUTAJ). Pojawiają się więc już głosy, że kiedyś to było lepiej.

ZOBACZ: Rachunki drożeją! Czynsz, prąd, gaz. To cała pensja lub emerytura!

Czy faktycznie za PRL żyło się emerytom lepiej? Czy seniorzy głodowali za Bieruta? Czy Edward Gierek dał złote emerytury? Czy emeryci w Stanie Wojennym za generała Jaruzelskiego nie mieli na chleb?

W naszej galerii prezentujemy Państwu jak wyglądały emerytury seniorów w PRL w porównaniu z dzisiejszymi wypłatami. Można się mocno zdziwić.

Groby polskich komunistów. Tak pochowani są dygnitarze PRL. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze