emeryt pusty portfel

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Będą obniżki emerytur. 160 złotych po 17 latach pracy

2021-07-25 5:14

Przyszłe emerytury Polaków będą skandalicznie niskie. Już dziś emeryci narzekają na wysokość swoich świadczeń, ale niedługo będzie to po prostu dramat. Nawet waloryzacja rent i emerytur, trzynastki czy czternastki nie pomogą seniorom. Z danych ZUS wynika, że Polaków czeka emerytalny horror, a czarny scenariusz potwierdzają ekonomiści. Wyliczyliśmy, ile dokładnie wyniosą przerażające emerytury.

Tragedia emerytów w Polsce. Przyszłe emerytury będą tak niskie, że seniorzy nie będą w stanie przeżyć bez wsparcia innych osób czy instytucji. ZUS uruchomił platformę, dzięki której osoby mające 35 lat i więcej mogą sprawdzić swoje przyszłe świadczenie emerytalne. Urząd bierze pod uwagę już przepracowany czas i zapłacone składki, a następnie na bazie naszych dzisiejszych zarobków wylicza wysokość przyszłej emerytury. Efekt? Istny horror.

UWAŻAJ! Rachunki drożeją! Czynsz, prąd, gaz. To cała pensja lub emerytura!

Dzisiejsi 35-40 latkowie będą musieli żebrać, by przeżyć na emeryturze. 36-letni kucharz z Warszawy, mający 17 lat stażu pracy w gastronomii, w tym wiele czasu jako szef kuchni, otrzyma... 160 złotych emerytury!!! To nie żart, tylko efekt stworzonego w Polsce systemu pracy, gdzie w wielu branżach ludzie przez lata pracują na umowach śmieciowych. Także pracująca w stolicy 40-letnia doktorantka SGGW, która zarabia jako pracownik naukowy, po wszystkich latach nauki, pracy i wielu publikacjach otrzyma niecałe 600 złotych emerytury. Fryzjer z Łodzi z 10-letnim stażem pracy w zawodzie jako emeryt będzie z ZUS otrzymywał ok. 400 złotych.

ZOBACZ: Oto pałac Arcybiskupa Głodzia. Król emerytów skrywa miliony!

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce można przeżyć za minimalną krajową emeryturę?

ZUS przewiduje optymistycznie, że średnio nowi emeryci będą mogli liczyć na ok. 30 proc. stopy zastąpienia. Oznacza to, że z ostatniej pensji, którą będą otrzymywać na emeryturze dostaną ok. 1/3. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa prostą tabelę, w której pokazujemy, jaką emeryturę dostaliby przyszli emeryci, gdyby dziś stopa zastąpienia wynosiła tyle, co w przyszłości. Obliczeń dokonaliśmy na obecnej minimalnej pensji krajowej, średniej krajowej oraz zapowiadanej przez rząd minimalnej pensji w 2022 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ratownicy medyczni NIE WYJADĄ ci pomóc. Zarabiają za mało

WYSOKOŚĆ WYPŁATY PRZYSZŁA EMERYTURA
Minimalna pensja krajowa 2021 - 2800 złotych 840 złotych
Średnia pensja krajowa 2021 - 5800 złotych 1740 złotych
Minimalna pensja krajowa 2022 - 3000 złotych 900 złotych

Aby znaleźć informację o stanie swojego konta na PUE wystarczy wejść w „Panel ubezpieczonego”, wybrać zakładkę „Informacje o stanie konta”, a następnie „Informacja za 2020 r.”. Tegoroczna Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS (IOSKU) odwzorowuje stan naszych środków zapisanych zarówno na koncie jak i subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych według stanu na 31 grudnia 2020 roku. Ubezpieczeni, którzy w 2020 r. ukończyli 35 lat, w IOSKU znajdą również symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS (zakładka „Hipotetyczna emerytura”)

Tragiczna śmierć polskich olimpijczyków. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze