Będą obniżki emerytur. 160 złotych po 17 latach pracy

2021-07-25 5:14
emeryt pusty portfel bieda
Autor: SHUTTERSTOCK emeryt pusty portfel bieda

Przyszłe emerytury Polaków będą skandalicznie niskie. Już dziś emeryci narzekają na wysokość swoich świadczeń, ale niedługo będzie to po prostu dramat. Nawet waloryzacja rent i emerytur, trzynastki czy czternastki nie pomogą seniorom. Z danych ZUS wynika, że Polaków czeka emerytalny horror, a czarny scenariusz potwierdzają ekonomiści. Wyliczyliśmy, ile dokładnie wyniosą przerażające emerytury.

Tragedia emerytów w Polsce. Przyszłe emerytury będą tak niskie, że seniorzy nie będą w stanie przeżyć bez wsparcia innych osób czy instytucji. ZUS uruchomił platformę, dzięki której osoby mające 35 lat i więcej mogą sprawdzić swoje przyszłe świadczenie emerytalne. Urząd bierze pod uwagę już przepracowany czas i zapłacone składki, a następnie na bazie naszych dzisiejszych zarobków wylicza wysokość przyszłej emerytury. Efekt? Istny horror.

UWAŻAJ! Rachunki drożeją! Czynsz, prąd, gaz. To cała pensja lub emerytura!

Dzisiejsi 35-40 latkowie będą musieli żebrać, by przeżyć na emeryturze. 36-letni kucharz z Warszawy, mający 17 lat stażu pracy w gastronomii, w tym wiele czasu jako szef kuchni, otrzyma... 160 złotych emerytury!!! To nie żart, tylko efekt stworzonego w Polsce systemu pracy, gdzie w wielu branżach ludzie przez lata pracują na umowach śmieciowych. Także pracująca w stolicy 40-letnia doktorantka SGGW, która zarabia jako pracownik naukowy, po wszystkich latach nauki, pracy i wielu publikacjach otrzyma niecałe 600 złotych emerytury. Fryzjer z Łodzi z 10-letnim stażem pracy w zawodzie jako emeryt będzie z ZUS otrzymywał ok. 400 złotych.

ZOBACZ: Oto pałac Arcybiskupa Głodzia. Król emerytów skrywa miliony!

ZUS przewiduje optymistycznie, że średnio nowi emeryci będą mogli liczyć na ok. 30 proc. stopy zastąpienia. Oznacza to, że z ostatniej pensji, którą będą otrzymywać na emeryturze dostaną ok. 1/3. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa prostą tabelę, w której pokazujemy, jaką emeryturę dostaliby przyszli emeryci, gdyby dziś stopa zastąpienia wynosiła tyle, co w przyszłości. Obliczeń dokonaliśmy na obecnej minimalnej pensji krajowej, średniej krajowej oraz zapowiadanej przez rząd minimalnej pensji w 2022 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ratownicy medyczni NIE WYJADĄ ci pomóc. Zarabiają za mało

WYSOKOŚĆ WYPŁATY PRZYSZŁA EMERYTURA
Minimalna pensja krajowa 2021 - 2800 złotych 840 złotych
Średnia pensja krajowa 2021 - 5800 złotych 1740 złotych
Minimalna pensja krajowa 2022 - 3000 złotych 900 złotych

Aby znaleźć informację o stanie swojego konta na PUE wystarczy wejść w „Panel ubezpieczonego”, wybrać zakładkę „Informacje o stanie konta”, a następnie „Informacja za 2020 r.”. Tegoroczna Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS (IOSKU) odwzorowuje stan naszych środków zapisanych zarówno na koncie jak i subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych według stanu na 31 grudnia 2020 roku. Ubezpieczeni, którzy w 2020 r. ukończyli 35 lat, w IOSKU znajdą również symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS (zakładka „Hipotetyczna emerytura”)

Tragiczna śmierć polskich olimpijczyków. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze