Niezaszczepieni nie zrobią zakupów w sieciówkach? Nowe utrudnienia dla tych, co nie chcą się szczepić

2021-07-23 9:32
zakupy/sklepy spożywcze
Autor: shutterstock

W Niemczech znowu przyspiesza pandemia i rośnie liczba wykrytych zakażeń koronawirusem. W związku z tym handlowcy apelują do obywateli, by się zaszczepili. Apel Stowarzyszenia Handlu Detalicznego poparli przedstawiciele największych sieci handlowych.

- Tylko dzięki skutecznej i szybkiej kampanii szczepień możemy na dłuższą metę odsunąć pandemię i trwale odzyskać więcej normalności, także w zakupach - powiedział w czwartek w Berlinie dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego (HDE) Stefan Genth.

Apel HDE poparli przedstawiciele znanych niemieckich grup handlowych, takich jak Grupa Rewe, Grupa Schwarz (Lidl, Kaufland), centrala Edeka, Aldi, Otto, Douglas, Galeria Karstadt Kaufhof. Również Ikea w Niemczech przyłączyła się do apelu.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Chodzi o przekonanie jak największej liczby osób o konieczności szczepień, podkreśla Genth. Rada i Prezydium HDE podkreśliły, że każdy może wnieść istotny wkład w przezwyciężenie pandemii, szczepiąc się. Dotyczy to zarówno klientów, jak i pracowników. Niebezpieczeństwo czwartej fali infekcji nie zostało jeszcze zażegnane.

- Musimy wykorzystać to lato, aby lepiej przygotować się na pandemię. Teraz (ważne) jest szczepienie, szczepienie, szczepienie - powiedział Genth. Kampania szczepień w Niemczech ostatnio utknęła w martwym punkcie, informuje telewizja ARD. Zainteresowanie szczepieniami słabnie w wielu miejscach, a w niektórych zamykane są ośrodki szczepień. Według informacji Instytutu Roberta Kocha (RKI), na przykład we wtorek podano w Niemczech 572 482 dawek. Najwięcej osób jednego dnia zaszczepiono 9 czerwca, było to 1,5 miliona.

Według Instytutu Roberta Kocha (RKI), siedmiodniowa zapadalność na koronawirusa (liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni) w Niemczech nadal rośnie, osiągając w czwartek poziom 12,2 - w porównaniu z 11,4 poprzedniego dnia i 4,9 podczas ostatniego minimum 6 lipca.

RKI poinformował w czwartek o 1890 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu jednego dnia. Tydzień temu liczba zakażeń w Niemczech wynosiła 1642.

Rachunki drożeją! Czynsz, prąd, gaz. To cała pensja lub emerytura!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze