Abp Głódź sołtysem: Jeszcze nie jest tak, żeby sołtysów konsultować z Watykanem

i

Autor: Autor: Andrzej Lange

Oto pałac Arcybiskupa Głodzia. Król emerytów skrywa miliony!

2021-07-19 13:51

Na emeryturze mieszkać w pałacu, mieć miliony i dostawać od państwa świadczenie emerytalne o jakim inni mogą tylko pomarzyć? Tak może żyć w Polsce tylko ksiądz! A przynajmniej były metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Nie tylko na starość dostał niezłą posadę, ale i zabezpieczył się. Jako emeryt pławi się w luksusach, żyjąc w nieruchomościach wartych kilkanaście milionów złotych.

Sołtys na emeryturze jak król

Sławoj Leszek Głódź przez lata był metropolitą gdańskim i kapelanem Wojska Polskiego. Na emeryturę odszedł, gdy wokół jego osoby wybuchł skandal związany z pedofilią w Kościele. Ksiądz emeryt jednak narzekać nie może. Nie tylko dostaje gigantyczną emeryturę, ale też został sołtysem i, jak się okazuje, żyje w iście królewskich warunkach. Głódź stał się wręcz królem emerytów na Podlasiu.

ZOBACZ W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ILE ZARABIA GŁÓDŹ I TADEUSZ RYDZYK. NAWET PAPIEŻ TYLE NIE MA!

Dziennikarzom udało się ujawnić, ile majątku Sławoj Leszek Głódź posiada w nieruchomościach. Sercem nowego sołtysa na Podlasiu i byłego arcybiskupa jest jego dwór, wręcz pałac. Emeryt ewidentnie ma swój gust. Słynna posiadłość znajduje się w miejscowości Bobrówka, jego rodzinnej wsi. W bocznej części pałacu działa Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Caritas. Wartość ziemi na Podlasiu szacuje się na około milion złotych, a budynki wraz z wyposażeniem – kolejne parę milionów. Wirtualna Polska dowiedziała się, że dokładniej mowa o 6 lub nawet 8 milionach złotych.

ZOBACZ: Jednakowe wynagrodzenia dla wszystkich Polaków! Rząd sprawdzi TWOJE zarobki

- Nieruchomość o łącznej powierzchni 13 048 m2, zabudowana budynkiem zbiorowego zamieszkania (Caritas Archidiecezji Białostockiej, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny), dwukondygnacyjnym, o powierzchni zabudowy około 700 m2 oraz siedmioma budynkami/budowlami o funkcjach pomocniczych (o powierzchni zabudowy od 90 do 200 m2) - tak wygląda analiza nieruchomości dla WP.

Mało? Dla arcybiskupa na pewno! Emeryt ma do tego gospodarstwo oraz działki leśne za nawet 1,8 miliona złotych, trzy działki za 110 tysięcy złotych, kolejne gospodarstwa i budynki mieszkalne o łącznej wartości 4,8 do 5,2 miliona złotych. W sumie sam majątek nieruchomości byłego metropolity gdańskiego, oskarżonego o tuszowanie pedofilii, a dziś sołtysa wynosi 13,2 miliona złotych, ale jak twierdzą eksperci, których spytało WP, może to być nawet 15,1 miliona złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZUS wstrzymuje wypłatę zasiłków chorobowych. Trwają kontrole L4

Sonda
Czy uważasz, że kobiety i mężczyźni na danym stanowisku powinni zarabiać tyle samo?
Ostre sceny seksu na plaży w Mielnie. Kochali się na oczach tłumów
Najnowsze