SuperBiz firma Pierwsza ciężarówka hybrydowa we flocie Biedronki

Pierwsza ciężarówka hybrydowa we flocie Biedronki

27.10.2015, godz. 11:26
Ciężarówka hybrydowa
Ciężarówka hybrydowa Biedronki foto: Archiwum

Flota sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się o pierwszy na świecie seryjnie produkowany hybrydowy samochód ciężarowy Fuso Canter Eco Hybrid. To kontynuacja proekologicznych działań firmy oraz kolejny skok technologiczny w dziedzinie transportu drogowego.

Najnowszym pojazdem we flocie sieci jest Fuso Canter Eco Hybrid – pierwszy na świecie seryjnie produkowany hybrydowy samochód ciężarowy, stworzony przez koncern Daimler, który wytwarza również pojazdy marki Mercedes-Benz. Samochody Fuso Canter Eco Hybrid to obecnie lider w dziedzinie ekologicznego i efektywnego transportu. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej ciężarówki tego typu spalają przeciętnie do 23 proc. mniej paliwa niż podobne z napędem dieslowskim. Dodatkową zaletą tej konstrukcji jest jej cicha praca – samochód rusza z użyciem jedynie silników elektrycznych. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi kierowca jest informowany o wszelkich parametrach jazdy i w razie konieczności może zareagować, korygując swój styl prowadzenia. Ciężarówka może zabrać niemal 3 tony towarów.

Czytaj również: Kompania węglowa traci prezesa. Krzysztof Sędzikowski podał się do dymisji

15 października w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania pierwszego samochodu Fuso Canter. Kluczyki na ręce Marcina Dopierały, Dyrektora Logistyki Jeronimo Martins Polska, przekazał Sławomir Kwiatkowski, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Mercedes-Benz Trucks.

– Podstawą działań naszego zespołu transportu jest ustawiczne zmniejszanie odległości pokonywanej przez samochody między centrum dystrybucyjnym a sklepami oraz stawianie na nowoczesne rozwiązania techniczne i regularne wymiany pojazdów na nowsze modele, zgodne z obowiązującymi normami europejskimi – mówi Marcin Dopierała, Dyrektor Logistyki JMP. – Średni wiek naszego pojazdu to niecałe 4 lata, a nasza flota wzbogaca się co roku o ponad 100 nowych ciężarówek. Pojawienie się pierwszego hybrydowego samochodu ciężarowego Fuso Canter Eco Hybrid to przykład innowacji, szczególnie ważny w przypadku aglomeracji miejskich, gdzie dostosowanie pojazdu do miejsca realizacji dostaw ma wyjątkowe znaczenie.

 

Źródło: Materiały prasowe

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: