SuperBiz firma Super Biznes: Kobieta finansistą roku

Super Biznes: Kobieta finansistą roku

25.02.2014, godz. 02:00
Kobieta finansistą roku
foto:

Rozdano nagrody "Finansista Roku" przyznawane przez redakcję tygodnika ekonomicznego "Gazeta Finansowa". Ceremonia odbyła się w warszawskim hotelu InterContinental. Zaszczytne tytuły przyznano już po raz 14. "Super Biznes" był partnerem gali wręczenia nagród.

Finansistą Roku 2014 została Elżbieta Bieńkowska, wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju. Doceniono profesjonalizm i odwagę, jaką wykazuje pani premier, zapewniając środki na rozwój Polski. Marcin Kubiak, podsekretarz stanu w resorcie infrastruktury i rozwoju, odbierając nagrodę, podkreślił, że sukces negocjacyjny w Parlamencie Europejskim zapewnił Polsce możliwość wykorzystania 115 mld euro, między innymi na rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności.

Wyróżnienia Finansista Roku przyznano Jakubowi Karnowskiemu, prezesowi Zarządu PKP SA, Loukasowi Notopoulosowi, prezesowi Zarządu Vivus Finance, Mariuszowi Gaździe, prezesowi Zarządu Skok Wołomin, Centrum im. Adama Smitha oraz Agencji Informacyjnej Newseria.

Jakub Karnowski, odbierając nagrodę za odwagę i determinację w restrukturyzacji i zmianie wizerunku polskich kolei, powiedział m.in., że rok 2013 był dla PKP SA okresem historycznych zmian. - Traktuję to wyróżnienie jako nagrodę za etap, ponieważ jesteśmy w połowie drogi - podkreślił laureat.

Loukas Notopoulos, nagrodzony za dokonanie rewolucji w pozabankowym sektorze finansowym, podziękował swoim szefom za to, że uwierzyli w "zwariowany" pomysł udzielania pożyczek w Internecie.

Mariusz Gazda, szefujący wołomińskiemu SKOK-owi, drugiemu co do wielkości w Polsce, mającemu niski wskaźnik przeterminowanych pożyczek, zaznaczył, odbierając wyróżnienie, że celem działania jego instytucji jest przede wszystkim człowiek. Doktor Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha, które uhonorowano za działania na rzecz przywracania wolności gospodarczej, stwierdził: - Najtańszym sposobem gospodarowania jest wolność.

"Gazeta Finansowa" przyznała również tytuły Finansowa Marka Roku 2014. Laureatami zostali: Europejski Fundusz Leasingowy SA - za dostarczanie kompleksowej oferty instrumentów finansowych wspierających inwestycje polskich przedsiębiorców, Dom Maklerski BOŚ - za najwyższej jakości innowacyjne usługi internetowe oraz zbudowanie pozycji eksperta rynku finansowego i Credit Agricole Bank Polska - za zakończoną sukcesem zmianę profilu działalności i efektywną przemianę z banku specjalizującego się w kredytach konsumenckich.

autor: Ewa Jabłońska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: