SuperBiz opinie Polacy najchętniej spędzali wakacje 2016 w Chorwacji

Polacy najchętniej spędzali wakacje 2016 w Chorwacji

28.09.2016, godz. 14:54
Jakie były wakacyjne trendy 2016 w Polsce?
foto: SHUTTERSTOCK

Gorące dni lata mamy już za sobą, w związku z czym postanowiliśmy podsumować sezon wakacyjny 2016. Polacy upodobali sobie zagraniczne wycieczki do ciepłych krajów. Do popularnych wśród internautów destynacji należą: Chorwacja, Włochy, Hiszpania oraz Grecja. Urlop najczęściej trwa 8 – 14 dni.

Z analizy zespołu Rankomatu wynika, że co czwarty użytkownik porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl zdecydował się wyjechać na wakacje do Chorwacji. 8 proc. internatów wybrało Włochy, 5 proc. – Hiszpanię, a 4,5 proc. – Grecję. Co ciekawe, Polacy upodobali sobie nie tylko śródziemnomorski klimat, ale również drogie wakacje za Oceanem. Urlopowicze wskazywali często na Stany Zjednoczone, Niemcy i nasz własny kraj, w którym zdecydowało się pozostać 3,5 proc. użytkowników serwisu. Natomiast na czarnej liście miejsc, w których prawie nikt nie chciał spędzić wakacji, znalazły się Turcja i Egipt. Internauci stronili od tych rejonów nawet w przypadku oferty z ubezpieczeniem w pakiecie.

Zobacz także: LAST MINUTE bez tajemnic, czyli znajdź patent na naprawdę tanie wakacje

Najczęściej urlopowicze spędzali za granicą niewiele ponad tydzień. Co drugi użytkownik Rankomatu wyjechał na urlop, który trwał 8 – 14 dni. 12 proc. badanych zadeklarowało 8-tygodniowy wyjazd. Dużą popularnością cieszył się również 10-dniowy i 15-dniowy wypoczynek. 13 proc. użytkowników serwisu wybierało się w podróż na 1 – 7 dni.

Single nie odmawiali sobie przyjemności. Z danym serwisu wynika, że blisko 22 proc. użytkowników, którzy wybrali się w podróż bez towarzystwa, ufundowało sobie wyjazd na minimum 28 dni. Urlopowicze podróżujący we dwójkę (17 proc.) lub trójkę (14 proc.) preferowali krótsze wyjazdy.

Źródło: Rankomat.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: