SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko przyniesie aż pół miliarda złotych zastrzyku dla rynku horeca

500 zł na dziecko przyniesie aż pół miliarda złotych zastrzyku dla rynku horeca

11.04.2016, godz. 15:52
Rodzina na zakupach
Rodzina na zakupach foto: SHUTTERSTOCK

Nie tylko rodzice cieszą się z pieniędzy z rządowego programu "Rodzina 500+". Okazuje się, że na spory zastrzyk finansowy liczy również rynek horeca, czyli hotele, restauracje i kawiarnie. Eksperci oszacowali, że może być to nawet pół miliarda złotych.

Prognozy dla całego rynku horeca są optymistyczne, a pieniądze z programu 500+, tylko wzmocnią ten trend -  wynika z analiz zaprezentowanych w raporcie „Rynek HoReCa w Polsce 2016. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021”.

Zobacz koniecznie: Sprawdź, kiedy dostaniesz pieniądze w ramach programu 500+

Serwis dlahandlu.pl podkreśla, że wiele polskich rodzin nie posiada nadwyżek budżetowych, co sprawi, że część pieniędzy otrzymanych w ramach nowego świadczenia, zostanie przeznaczonych na konsumpcję.

- Jeżeli przyjąć, że nadwyżka zostanie skonsumowana w podobny sposób średniorocznie co obecna struktura wydatków w budżetach gospodarstw, to można przyjąć, że nawet około 3% z tych pieniędzy zostanie wydanych w sektorze horeca, czyli przynajmniej 500 mln zł. Z całą pewnością duży odsetek tych pieniędzy zostanie przeznaczony na prostą konsumpcję, czyli zyskają na tym bary szybkiej obsługi, lodziarnie, kawiarnie - czytamy na dlahandlu.pl.

500 ZŁ NA DZIECKO - WNIOSEK

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE

 

 

Źródło: dlahandlu.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: