SuperBiz wiadomości Antyczna sypialnia, barokowa szafa i fortepian! Tak mieszka sędzia TK [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Antyczna sypialnia, barokowa szafa i fortepian! Tak mieszka sędzia TK [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

03.07.2017, godz. 12:25
Mariusz Muszyński
Mariusz Muszyński foto: EAST NEWS

Mariusz Muszyński jest jednym z sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, jak inni sędziowie w Polsce, jest zobowiązany do upublicznienia swojego oświadczenia majątkowego. Dokument ten jest naprawdę ciekawy. Według niego Muszyński sypia w antycznej sypialni, ma barakową szafę i drogi fortepian!

Zacznijmy jednak od oszczędności Muszyńskiego. Na koncie ma on 350 tys. zł, zgromadził również skromny majątek walutowy – trochę ponad 56 franków szwajcarskich i 48 dolarów. Jeśli chodzi o nieruchomości, Muszyński wraz z żoną posiadają dom o powierzchni 170 m kw. zakupiony za 900 tys. zł. Do tego dochodzi jeszcze spółdzielcze miejsce garażowe z własnościowym prawem do lokalu (wartość wkładu to niecałe 26 tys. zł).

ZOBACZ TEŻ: Oświadczenia majątkowe sędziów będą jawne

Naprawdę ciekawie robi się jednak, kiedy mowa o ruchomościach Muszyńskiego. Sędzia wskazał, że posiada barokową szafę o wartości 15-20 tys. zł, sypialnię antyczną wartą 12 tys. zł, bogato zdobioną szafkę w tylu boulle za 12 tys. zł, włoską kanapę za 20 tys. zł oraz fortepian Yamaha za 25 tys. zł! Przy tym blado prezentuje się jedenastoletni nissan Muszyńskiego wart 24 tys. zł. Sędzia TK ma też spore zobowiązania finansowe. Od 2007 r. spłaca kredyt frankowy. Opiewa on na 51 tys. franków.

Źródło: trybunal.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: