SuperBiz wiadomości Bank wypowiada umowy kredytowe Almie. Majątkiem spółki zajmie się nadzorca sądowy

Bank wypowiada umowy kredytowe Almie. Majątkiem spółki zajmie się nadzorca sądowy

12.10.2016, godz. 14:47
Alma jest na granicy bankructwa
foto: Facebook

Widmo ostatecznej upadłości Almy Market coraz bliżej. Bank wypowiada spółce umowy kredytowe. Sieć ma spłacić prawie 61 mln zł w tydzień. Majątkiem ma zająć się tymczasowy nadzorca sądowy.

Zarząd spółki Alma Market poinformował o otrzymaniu wypowiedzenia umów kredytowych zawartych z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski. Bank wypowiada umowy kredytowe z powodu zagrożenia upadłością spółki.

Zobacz: Winnice w Polsce rosna jak grzyby po deszczu

Termin wypowiedzenia wynosi 7 dni. Wypowiedzenie umowy kredytu oznacza obowiązek spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie wypowiedzenia, która wraz z wymagalnymi odsetkami na dzień 3 października 2016 roku wynosi ogółem 60 884 107,17 zł. Czy to będzie w ogóle możliwe?

Zobacz: Dlaczego polskie delikatesy znikają z rynku?

Walka o spółkę trwa. Dziś Zarząd Alma Market S.A. z siedzibą w Krakowie (Spółka) zawiadomił,  że powziął informację, iż Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie VIII Wydział Gospodarczy do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, postanowił o zabezpieczeniu majątku dłużnika Alma Market S.A. z siedzibą w Krakowie przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie doradcy restrukturyzacyjnego Dariusza Sitka (nr licencji 504). Wnioski o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego i upadłościowego zostały połączone do łącznego rozpoznania.

Zobacz: W Almie trwają zwolnienia grupowe. Kto będzie następny?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: