SuperBiz wiadomości Bez ograniczeń w weekendy. Przewoźnicy wprowadzają bilet weekendowy

Bez ograniczeń w weekendy. Przewoźnicy wprowadzają bilet weekendowy

16.07.2017, godz. 17:55
Pociągiem do krainy zamków i krasnali
foto: Materiały prasowe

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcą podróżować po Polsce pociągami – szczególnie w weekendy. Polskie Koleje Państwowe oraz Polregio wprowadziły możliwość zakupu jednego biletu weekendowego na nieograniczoną liczbę podróży. To oznacza, że w weekend, kupując jeden bilet można przemierzyć kraj wzdłuż i wszerz.

Nowa oferta, którą proponuje Polregio i PKP Intercity „Razem w Polskę" jest skierowana przede wszystkim dla tych, którzy chcą podróżować po kraju tanio i bez ograniczeń.
Kupując jeden bilet na dwóch przewoźników można korzystać z niego od piątku, od godziny 19.00, do poniedziałku, do godziny 6.00. Bilet dostępny jest w dwóch wariantach cenowych: „Razem w Polskę Standard" kosztuje 109 złotych i obowiązuje w drugiej klasie na pociągi linii TLK i Intercity oraz połączeń Polregio. „Razem w Polskę Komfort" to opcja droższa – za 189 złotych, która uprawnia do podróży w pociągach PKP Intercity (EIP, EIC, IC, TLK) oraz Polregio (regionalnych i interregio) .

Zobacz także: Za dostęp do Wi-fi zgodzili się czyścić toalety. 22 tys. osób nie przeczytało umowy


Zakupu biletu można dokonać do 30 dni przed planowaną podróżą w kasach lub u konduktora (poza pociągami EIP). Bilet weekendowy jest imienny, konieczne jest zatem posiadanie dokumentu poświadczającego tożsamość.

Sprawdź również: Solidarność: Nie będzie ustępstw w sprawie zakazu handlu w niedzielę


Jak podają władze PKP, przykładowo można zwiedzić największe miasta Polski: Wrocław, Łódź, Warszawę, Białystok czy Rzeszów, jednak możliwy jest dojazd także w najbardziej odległe zakątki Polski.

 

Źródło: /tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: