SuperBiz wiadomości Darmowe szkolenie dla zawodowych kierowców

Darmowe szkolenie dla zawodowych kierowców

24.05.2017, godz. 14:31
KIEROWCA CIĘŻARÓWKI.
foto: SHUTTERSTOCK

Rusza Narodowy Program Szkolenia Kierowców. Głównym jego celem jest wyszkolenie 10 tys. kierowców zawodowych w ciągu dwóch lat.

W Polsce brakuje około 100 tysięcy zawodowych kierowców aut ciężarowych. Braki kadrowe nie wynikają z braku chęci do pracy, ale wysokich kosztów uzyskania kwalifikacji zawodowych, które wahają się w granicach 8 – 12 tys. zł.

Zobacz: W jakim zawodzie zarobisz najwięcej?

Lekiem na całe zło ma być  Narodowy Program Szkolenia Kierowców, który w ciągu dwóch lat ma nieco uzupełnić zawodowe deficyty.  - Szukając rozwiązania tego problemu, zaczęliśmy rozmawiać z przedstawicielami władz oraz różnych instytucji zajmujących się aktywizacją zawodową. Okazało się, że pieniądze są, tylko trzeba je odpowiednio skierować. Program stworzyliśmy właśnie po to, by te działania koordynować" - powiedział Marcin Wolak, dyrektor NPSK.

Zobacz: Zobacz, o ile wzrośnie pensja minimalna

Jakie warunki należy spełnić, by podnieść kwalifikacje w ramach NPSK? Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią i posiadać prawo jazdy kategorii B. Zakwalifikowane do programu osoby będą mogły liczyć na obniżenia opłaty za kurs lub szkolone będą za darmo.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: