SuperBiz wiadomości Dealerzy narkotyków i towar warty 2 mln zł w rękach CBOŚ

Dealerzy narkotyków i towar warty 2 mln zł w rękach CBOŚ

30.08.2016, godz. 11:27
Narkotykowi dealerzy zatrzymani
foto: SHUTTERSTOCK

Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymało podczas przerzutu narkotyków pięciu handlarzy, którzy zaopatrywali krakowskich kibiców. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli 65 kg marihuany, haszysz, dwa pojazdy oraz blisko 70 tys. złotych.

- Wartość zabezpieczonych narkotyków, które przejęli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z pracownikami Straży Granicznej, opiewa na blisko blisko 2 mln złotych. Efektem naszych działań było zatrzymanie 5 mężczyzn w wieku od 28 do 40 lat. Mężczyźni zostali przesłuchani. Postawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu i posiadania w celu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi im kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności – mówi Superbiz.se.pl Jacek Kulita, starszy aspirant w zespole prasowym Centralnego Biura Śledczego Policji.

Przeczytaj również: CBA na lotnisku w Lublinie. Sprawę bada prokuratura

Funkcjonariusze CBŚP tropili przemytników pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie. Jak ustalono w toku postępowania, rozbity gang prowadził parahurtownię narkotyków. Sprowadzał towar z jednego z krajów na terenie Unii Europejskiej, a następnie dystrybuował go wśród pseudokibiców z Małopolski. To oni sprzedawali marihuanę i haszysz grupie docelowej.

Zobacz także: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie kredytów frankowych

Na przemytników została zastawiona zasadzka w Krakowie, w jednym z punktów przerzutowych narkotyków. Dealerzy zostali złapani podczas przeładunku towaru przez funkcjonariuszy CBŚP i Służby Granicznej, wspomaganych przez brygadę antyterrorystyczną. Środki bezpieczeństwa zostały podjęte z uwagi na to, że istniało ryzyko, iż przemytnicy będą uzbrojeni i niebezpieczni.

Obecnie mężczyźni znajdują się w areszcie tymczasowym. Postępowanie w ich sprawie prowadzi Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Źródła: cbsp.policja.pl, pk.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: