SuperBiz wiadomości Lidl otworzy sklepy o wyższym standardzie z myślą o bogatszych klientach?

Lidl otworzy sklepy o wyższym standardzie z myślą o bogatszych klientach?

25.04.2016, godz. 10:55
Lidl
foto: EAST NEWS

Zamożni, z dużych miast – z myślą o przyciągnięciu tego typu klientów Lidl chce otworzyć w Polsce nowy rodzaj sklepów. Pojawią się w nich kąciki zabaw dla dzieci, WiFi i toalety dla klientów, a także szersze alejki, atrakcyjnieszy design wnętrza, bogatszy asortyment.

O tym, że  Lidl chce wprowadzić do Polski nowy format sklepów (tego typu placówki funkcjonują już w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, a nawet w Chorwacji) mówi się od dłużeszego czasu, ale sieć wciąż nie chce zdaradzać swoich planów.

Czytaj również: Rząd uderza w polskie sklepy. Podatek handlowy łagodniejszy dla dużych koncernów

Anna Biskup, rzeczniczka Lidl Polska w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że jest jeszce za wcześnie, aby podać szczegóły inwestycji planowanych na ten rok. Podkreśla jednak, że standard sklepów Lidla już w tej chwili jest podwyższany, m.in. poprzez  zwiększanie ilość przeszkleń, użycie nowoczesnych materiałów, wprowadzanie estetycznej kolorystyki oraz udogodnień, które poprawią komfort pracy pracowników. Firma podkreśla również, że mocno stawia na ekologię.

Zobacz także: Lidl wzorem Biedronki pokazuje listę zarobków. W którym sklepie płacą więcej?

Nowy, wyższy standard sklepów Lidla, określany jako "concept store" lub "format miejski". Sklepy tego rodzaju są stawiane w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie firma liczy na przyciągnięcie zamożniejszej klienteli.

Źródło: www.wp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: