SuperBiz wiadomości Minister skarbu państwa: Prezesi mogli zarabiać 1,5 mln zł. Audyt PO-PSL

Minister skarbu państwa: Prezesi mogli zarabiać 1,5 mln zł. Audyt PO-PSL

11.05.2016, godz. 10:50
Dawid Jackiewicz
Dawid Jackiewicz foto: Super Express

- Pod rządami PO i PSL oferowano prezesom, przekraczające granice zdrowego rozsądku i przyzwoitości, nierzadko milionowe odprawy - stwierdził minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, podczas przedstawiania w sejmie wyników audytu rządów PO-PSL.

- Przecięliśmy niechlubny okres patologii w wynagradzaniu władz spółek skarbu państwa - ogłosił w sejmie szef skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Minister dodał, że "kreatywność poprzedniej ekipy budziłaby podziw, gdyby nie było to wszystko na koszt podatników".

Zobacz również: Audyt minister finansów: Za PO-PSL spadek dochodów podatkowych o 3,2 proc. PKB

Jackiewicz wymienił - jego zdaniem, grzechy poprzedniej ekipy w zakresi spółek skarbu państwa. - Pazerność, niegospodarność, rozrzutność w spółkach skarbu państwa. I tolerowana na każdym kroku prywata – to kolejny grzech naszych poprzedników - przekonywał minister z sejmowej mówinicy.

- Spółki skarbu państwa zostały wykorzystane do manipulowania społeczeństwem, do gier wyborczych i realizacji interesów partyjnych - dodał. Jackiewicz podsumował swoje wystąpienie, mówiąc, że "poprzednicy uczynili z ministerstwa Skarbu Państwa ministerstwo wyprzedaży".

Sprawdź także: Rząd obetnie pensje prezesom. Kto straci najwięcej [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: