SuperBiz wiadomości Misiewicz proponował fuchy radnym PO? Opozycja ujawni listę #Misiewiczów

Misiewicz proponował fuchy radnym PO? Opozycja ujawni listę #Misiewiczów

19.09.2016, godz. 11:45
misiewicz
foto: EAST NEWS

W końcówce sierpnia rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz miał namawiać radnych PO z Bełchatowa do zmian barw politycznych w zamian za państwowe posady - donosi "Newsweek". .Nowoczesna zapowiedziała, że będzie kontynuować akcję #Misiewicze i ujawni listę osób, które dostały posady w spółkach skarbu państwa dzięki rekomendacji PiS.

Według ustaleń "Newsweeka" zadaniem Misiewicza było znalezienie nowej większości w radzie powiatu, co pozwoliłoby PiS obsadzić stanowisko wicestarosty. Do siedziby rady powiatu ściągnięci zostali radni PO, na których czekał Misiewicz i Sławomir Zasada (prezes państwowej spółki PGE GiEK).

Zobacz także: #Misiewicze podbijają Twittera. Kto znalazł się na liście .Nowoczesnej?

Misiewicz miał zaproponować radnym PO koalicję, gdzie jedynym warunkiem było rozwiązanie przez nich ich klubu i przystąpienie do koalicji jako niezrzeszeni. Wynikać to miało z faktu, że prezes PiS miał zabronić wchodzenia w oficjalne układy z politykami PO. Jak rzekomo zachęcał, w zamian otrzymać oni mieli zatrudnienie.

Według biura prasowego PGE GiEK rozmowy dotyczyły "kondycji gospodarczej i problemów regionu". Podobnie opisał to spotkanie Misiewicz. Nie zaprzeczył on, że mówił o zatrudnieniu dla radnych, ale twierdzi, że nie oferował go w zamian za przystąpienie do koalicji.

Przed weekend ugrupowanie Ryszarda Petru ruszyło w mediach społecznościowych z akcją #Misiewicze, która polegała na przedstawieniu osób, które otrzymały państwowe posady dzięki odpowiedniej przynależności politycznej lub osobistym powiązaniom z politykami PiS. Wówczas ujawniono 23 nazwiska. Teraz .Nowoczesna ma podać kolejne.

Petru zapowiedział, że od poniedziałku akcja ruszy w każdym województwie i lista osób, które trafią do grona #Misiewicze będzie publikowana w internecie.

- To będzie lista osób, które dostały stanowiska w spółkach skarbu państwa z rekomendacji PiS, za to, że byli albo znajomymi kogoś z PiS, albo radnymi, albo posłami, albo teraz nie mają co robić, a mają bliskie związki z PiS-em - wyjaśnił Petru.

Czytaj też: Wszyscy ludzie Jackiewicza. Gdzie dostali posady?

Podkreślił, że skala zawłaszczania państwa przez PiS jest ogromna. - Mamy jeden apel do wszystkich. Nie wierzcie, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział. On część z tych nazwisk akceptował. Ale skala tej sitwy jest tak wielka, że nawet prezes Kaczyński, który wszystko wie, nie mógł wszystkich nazwisk poznać - mówił Petru.

Lider Nowoczesnej ocenił, że nie wynikało to z nieudolności ministra Jackiewicza, ale jest to "element polityki PiS przejmowania państwa właśnie przez #Misiewiczów w poszczególnych spółkach".


Źródło; "Newsweek", PAP, se.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: