SuperBiz wiadomości Na razie nie będzie podatku od cukru

Na razie nie będzie podatku od cukru

21.10.2016, godz. 12:32
Cukier, cukiernica
foto: Super Express

Ministerstwo Zdrowia na razie nie prowadzi żadnych prac nad podatkiem od cukru – informuje wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.

Choć w Polsce problem otyłości jest duży, to Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi prac nad wprowadzeniem podatku od cukru. Na razie resort chce postawić na edukację  społeczeństwa o znaczeniu zdrowego żywienia.

Zobacz też: Drożdżówka Radziwiłłówka gotowa do wejścia do szkolnych sklepików

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja o podatku od cukru, nad którym miał pracować resort zdrowia. Już wiadomo, że na razie nikt nad takimi zmianami nie pracuje. Ale nie jest wykluczone, że w przyszłości takie zmiany wejdą w życie. - Chcemy sprawić, by dzieci i młodzież nie sięgali po niezdrowe rzeczy np. batony i wysoko słodzone napoje, by zdawali sobie sprawę z tego, że to jest szkodliwe. Uważamy, że są spore możliwości osiągnięcia celów poprzez edukowanie. Będziemy prowadzili działania i analizowali dane. Jeśli nie będzie efektów zastanowimy się nad innymi krokami - powiedział wiceminister Pinkas. I dodał: - Jeżeli zobaczymy, że nie odnosimy efektu, to być może będziemy rozmawiać z ministrem finansów na temat pomysłu, jaki funkcjonuje w wybranych, chyba trzech, europejskich krajach, czyli tzw. podatku cukrowego.

Źródło: money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: