SuperBiz wiadomości Najdroższe pączki świata. Od 400 zł do 7,5 tys. zł ZA SZTUKĘ! [ZDJĘCIA]

Najdroższe pączki świata. Od 400 zł do 7,5 tys. zł ZA SZTUKĘ! [ZDJĘCIA]

23.02.2017, godz. 13:00
Najdroższe pączki świata
Golden Cristal Ube Donut foto: Instagram Manila Social Club

Tłusty czwartek to, obok ostatków, ulubione święto wszystkich łasuchów. Pączkami możemy tego dnia objadać się bez opamiętania, zapominając o istnieniu czegoś takiego jak kalorie. Jeśli ktoś jednak boi się, że przesadzi, jest na to sposób – wystarczy kupić któryś z najdroższych pączków świata. Ból portfela będzie tak odczuwalny, że na pewno nie zjemy więcej niż jedną sztukę!

Golden Cristal Ube Donut – 100 dol. (ok. 400 zł)

Pączka za 100 dolarów wprowadziła do swego menu jedna z nowojorskich restauracji. Jej właściciel wpadł na pomysł stworzenia ekskluzywnego ciastka, kiedy jadł zwykłego pączka z oferty knajpy i popił go szampanem. I tak Golden Cristal Ube Donut ma smak szampana właśnie. I to nie byle jakiego, bo Cristala, którego cena może dochodzić do kilku tysięcy złotych za butelkę!

ZOBACZ TEŻ: Najdroższe szampany świata

W dodatku łakoć obsypano płatkami 24-karatowego złota (można je jeść – nie mają negatywnego wpływu na nasz organizm). Kolejnym charakterystycznym elementem pączka jest jego wnętrze w intensywnie fioletowym kolorze. Uzyskuje się go poprzez dodanie do ciasta pudru z pochrzyna skrzydlatego – rośliny oryginalnie pochodzącej z Himalajów.

Krispy Kreme Doughnut – 1 tys. funtów (ok. 5 tys. zł)

To absolutne dzieło sztuki cukierniczej ma przypominać piękny kwiat lotosu skrzyżowany ze… statkiem kosmicznym! Pączek zaprezentowano w 2014 r. w trakcie trwającego w Wielkiej Brytanii Narodowego Tygodnia Pączka. Pokryty jest płatkami 24-karatowego złota i białą czekoladą, która zawiera w sobie pył z 23-karatowego złota i… diamentów!

To jeszcze nie wszystko. Pączka serwowano wraz ze specjalnie przygotowanym koktajlem o smaku maliny i marakui. Drink powstał na bazie koniaku Courvoisier i szampana Dom Perignon.

The Luxury Zebra Cro. - 1,5 tys. funtów (ok. 7,5 tys. zł)

„Luksusowa Zebra”, jak nazwano pączek przygotowany w jednej z londyńskich cukierni, jest odpowiedzią na wymieniany już w naszym zestawieniu Golden Cristal Ube Donut. Cenowo bije go na głowę. Wszystko przez rekordowo drogie składniki.

ZOBACZ TEŻ: Najdroższe piwa na świecie

Zebra zrobiona jest z ciasta francuskiego nafaszerowanego wręcz drogim szafranem, wanilią pochodzącą z Tahiti i doskonałej jakości czekoladą. Do tego pączek pokryto kawiorem z różowego szampana Cristal i posypano, a jakże, płatkami złota.

Źródła: businessinsider.com, buzzfeed.com, noizz.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: