SuperBiz wiadomości Pierwsza ofiara Pokemon Go w Polsce

Pierwsza ofiara Pokemon Go w Polsce

15.08.2016, godz. 15:46
Pokemon GO to narzędzie służb specjalnych
foto: SHUTTERSTOCK

W woj. lubelskim 16-letni rowerzysta polujący na pokemony spowodował kolizję z pojazdem komunikacji publicznej. Jak dowiedzieliśmy się od Komendy Głównej Policji w Hrubieszowie, "rowerzysta tłumaczył, że jechał za kolegami w poszukiwaniu Pokemonów i na łuku jezdni nie zauważył nadjeżdżającego autobusu".

16-letni mieszkaniec Hrubieszowa otarł się o śmierć, polując na pokemony. O niebezpiecznym zajściu w Hrubieszowie poinformował Onet. W niedzielę 14 sierpnia grupa nastolatków przemierzała na rowerach liczące ok. 18 tys. mieszkańców miasto w poszukiwaniu pokemonów. W pewnym momencie znalazła się w niedalkiej odległości od nadjeżdżającego z naprzeciwka autobusu. Doszło do kolizji, która mogła kosztować życie jednego z rowerzystów.

Jak ustalił Superbiz, sprawcą kolizji był 16-latek. Na szczęście graczowi udało się w ostatniej chwili zeskoczyć z roweru. Pojazd wpadł pod tylną oś autobusu, ale chłopak uszedł z życiem. Młody fan Pokemona Go nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Przeczytaj również: Pokemon GO zbiera śmiertelne żniwo? Ile jest już ofiar

- Z toru jazdy kierującego autobusem wynikało, że popełnił wykroczenie formalne, to znaczy, że nie zastosował się do obowiązku poruszania się maksymalnie przy prawej krawędzi jezdni, w związku z czym przekroczył na łuku oś jezdni oraz, jak wynika z ustaleń policji, jechał zbyt szybko. Przekroczył dozwoloną prędkość o około 20 km/h.
Kierowca autobusu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. 16-latek za spowodowanie kolizji odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich - poinformowała serwis Superbiz rzecznik prasowa Komendy Głównej Policji w Hrubieszowie, asp. Edyta Krystkowiak.

Z relacji Onetu wynika, że kierowcą, który przekroczył prędkość, był 37-letni. Jednak najwięcej emocji wzbudza fakt, że nieuważny rowerzysta mógł zginąć przez grę w Pokemona Go.

Oprac. na podst. wiadomosci.onet.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: