SuperBiz wiadomości PiS: Będzie komisja śledcza ws. Amber Gold!

PiS: Będzie komisja śledcza ws. Amber Gold!

05.07.2016, godz. 11:40
Amber Gold
foto: EAST NEWS

Komisja śledcza zbada aferę Amber Gold – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Wprawdzie to dopiero projekt, ale jako że Prawo i Sprawiedliwość ma w Sejmie większość, powołanie gremium badającego aferę wydaje się pewne. Kiedy może wystartować komisja?

Od wybuchu afery Amber Gold mijają cztery lata. Do tej pory sprawą oszukania tysięcy klientów zajmowały się organy takie jak prokuratura i policja, teraz aferę zbadają posłowie. Powstanie komisja śledcza - tak przynajmniej wynika z zapowiedzi wicemarszałka Sejmu, Ryszarda Terleckiego. Poinformował on dziś, że posłowie partii rządzącej już złożyli wniosek ws. powołania komisji. Pierwsze czytanie projektu uchwały, która ma powołać gremium, odbędzie się już jutro po południu. Zgodnie z zapowiedziami, komisja zacznie prace jeszcze przed sejmowymi wakacjami, czyli przed 22 lipca.

ZOBACZ TEŻ: Utopiła w Amber Gold 105 tys. zł. Teraz pozywa Skarb Państwa!

W komisji zasiądzie dziewięciu członków. Przewodzić im będzie Małgorzata Wassermann. PiS chce, by posłowie zajęli się sprawdzaniem, czy organy państwa działały zgodnie z prawem i procedurami, kiedy jasne się stało, że Amber Gold to piramida finansowa. Sprawdzona ma zostać działalność m.in. ministrów, prezesa UOKiK-u, urzędów kontroli skarbowej, prokuratury, CBA, ABW i policji. Powołanie komisji śledczej będzie realizacją majowej zapowiedzi premier Beaty Szydło. W uzasadnieniu wniosku o powołanie komisji czytamy, iż istnieje prawdopodobieństwo, iż to brak działań ze strony odpowiednich służb przyczynił się do skali oszustwa.

ZOBACZ TEŻ: Gigantyczny skandal finansowy w Rosji. Przy tym nasze Amber Gold to nic!

Źródło: wyborcza.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: