SuperBiz wiadomości PiS wycofuje się z podwyżki opłaty paliwowej!

PiS wycofuje się z podwyżki opłaty paliwowej!

17.07.2017, godz. 18:38
Paliwo, benzyna, tankowanie, stacja paliw
foto: EAST NEWS

W poniedziałek 17 lipca po południu prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował PAP, że jego partia wycofuje się z kontrowersyjnego projektu podniesienia opłaty paliwowej. Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych nie będzie forsowany przez rząd.

Środki, które trafiłyby do Funduszu Dróg Samorządowych, miały być przeznaczone na modernizację i budowę dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Pierwsze czytanie poselskiego projektu w Sejmie odbyło się na początku lipca. Następnie 12 lipca projekt ustawy został skierowany do komisji. Ostatecznie jednak PiS zrezygnował z pomysłu wprowadzenia nowej daniny w formie opłaty drogowej.

PATRZ: Projekt ustawy o podwyżce opłaty paliwowej skierowany do komisji

- Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli – powiedział Jarosław Kaczyński PAP.

CZYTAJ: Ceny paliw. To musisz wiedzieć o podwyżce opłaty paliwowej

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych zakładał podwyższenie opłaty paliwowej o 20 gr. plus VAT za każdy litr benzyny silnikowej czy oleju napędowego. Jeszcze kilka dni temu projekt chwaliła premier Beata Szydło. Pomysł wprowadzenia nowej daniny nie spodobał się jednak kierowcom, rolnikom czy przedstawicielom branży transportowej. Potępiła go również opozycja w Sejmie oraz poseł PiS Łukasz Rzepecki.

Oprac. na podst. fakty.interia.pl, wiadomosci.onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: