SuperBiz wiadomości PO ostro o stu dniach rządu Szydło: PiS nie realizuje obietnic, a Polska tonie w chaosie

PO ostro o stu dniach rządu Szydło: PiS nie realizuje obietnic, a Polska tonie w chaosie

23.02.2016, godz. 15:38
Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann
Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann foto: EAST NEWS

- PiS nie realizuje obietnic, a Polska tonie w chaosie - tak 100 dni rządu Beaty Szydło oceniają liderzy Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann. Dodatkowo w środę politycy PO planują złożenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi.

Grzegorz Schetyna na wtorkowej konferencji prasowej PO podsumowującej pierwsze 100 dni rządu Beaty Szydło, powiedział że "100 dni rządu, to 100 dni prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego". - To nie przejęzyczenie, to opis i ocena tych 100 dni, tego co działo się w tym czasie i co niestety będzie działo się przez następne setki dni do następnych, najbliższych wyborów - stwierdził szef PO.

Zobacz koniecznie: Kaczyński: Nigdy nie obiecywaliśmy 500 zł na pierwsze dziecko

- Dzisiaj PiS zajmuje się ośmioma latami rządów PO i PSL-u i chce rozliczać to, co zastał. Trochę późno, bo Polacy zobaczyli, że "dobra zmiana" polega tylko na tym, że Polska tonie w chaosie - dodał Schetyna.

Szef klubu PO Sławomir Neumann podkreślił, że PiS złożyło pięć głównych obietnic wyborczych: obniżenia wieku emerytalnego, wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej za pracę, darmowych leków dla seniorów oraz kwoty wolnej od podatku w wysokości 8 tys. zł, a także uruchomienia programu 500 plus.

- Można śmiało powiedzieć, że nie dali rady - stwierdził Neumann. Dodał też, że rządowi Beaty Szydło udało się "podzielić polskie dzieci i programem "pięćset minus" wykluczyć 3 mln polskich dzieci" oraz "wprowadzić chaos w edukacji i w samorządach".

Liderzy PO za negatywny symbol pierwszych 100 dni rządu uznali szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. - Jest symbolem 100 dni nieudolności. Tych obietnic, oszustwa, ale też takiej zwykłej, ministerialnej, urzędniczej nieudolności - stwierdził Schetyna. Z tego powodu w środę PO złoży wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec Błaszczaka.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: