SuperBiz wiadomości PZU: Małgorzata Sadurska oficjalnie w zarządzie spółki. Ile zarobi jako wiceprezes?

PZU: Małgorzata Sadurska oficjalnie w zarządzie spółki. Ile zarobi jako wiceprezes?

12.06.2017, godz. 17:35
Małgorzata Sadurska
foto: Super Express

W poniedziałek 12 czerwca Małgorzata Sadurska przestała pełnić obowiązki szefowej Kancelarii Prezydenta RP. Tego samego dnia - tak jak spekulowały media od dawna, trafiła do zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Tym samym była posłanka PiS zastąpiła na stanowisku wiceprezesa PZU... byłego polityka PiS - Andrzeja Jaworskiego.

Małgorzata Sadurska oficjalnie wiceprezesem PZU
- Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej ("PZU SA", "Spółka") informuje, że w dniu 12 czerwca 2017 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała z dniem 13 czerwca 2017 roku Panią Małgorzatę Sadurską w skład Zarządu PZU SA i powierzyła jej pełnienie funkcji Członka Zarządu PZU SA - poinformowała spółka.

Zobacz również: Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta zarobi kilka tysięcy mniej niż Sadurska [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Przypomnijmy, że gdy media zaczęły donosić o tym, że do ubezpieczeniowego giganta trafi kolejny polityk partii Jarosława Kaczyńskiego, politycy PiS zaczęli bagatelizować sprawę lub podkreślać skromne doświadczenie biznesowe Sadurskiej.

Minister Henryk Kowalczyk pytany przez dziennikarzy w Sejmie o kompetencje byłej szefowej KPRP do pełnienia tej funkcji, odpowiedział m.in.: że są one "stosowne do tego, żeby to stanowisko zajmować". Kowalczyk argumentował, że ma stosowne doświadczenie, bo była np. przewodniczącą rady nadzorczej ZUS, ale nie dodał, że jedynie przez 39 dni.

- Politycy nie mają zakazu pełnienia innych funkcji. Proszę to zrozumieć, że polityk nie ma zakazu pracy. Chyba że chcecie państwo wprowadzić jakiś rodzaj dyskryminacji - dodał.

Ile Sadurska zarobi w PZU?
Przypomnijmy, że według wcześniejszych doniesień, była posłanka PiS zajęła w PZU miejsce Andrzeja Jaworskiego, również byłego polityka PiS, który niedawno zrezygnował z funkcji wiceprezesa PZU. Jaworski trafił do zarządu państwowej firmy 13 maja 2016 roku. Według raportów finansowych PZU w tym czasie były członek PiS zainkasował 642 tys. zł, czyli niemal 100 tys. zł miesięcznie. Prawdopodobnie podobna suma zasili portfel Sadurskiej.

Sprawdź koniecznie: Sadurska w PZU. Dostanie 90 tys. zł pensji, drogie BMW i służbowe mieszkanie

W PZU zarobi na kampanię?
Według informacji podanych przez "Polska The Times", stanowisko w PZU dla Sadurskiej nie jest celem samym w sobie. Była posłanka PiS w państwowej spółce ma zarobić na kampanię do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. - podaje dziennik. Sadurska dwukrotnie próbowała dostać się do Brukseli, ale bez powodzenia - w 2004 i 2014 r.

 

Źródło: PZU, Superbiz.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: