SuperBiz wiadomości Ranking lokat bankowych. Czy opłaca się na nich lokować pieniądze?

Ranking lokat bankowych. Czy opłaca się na nich lokować pieniądze?

03.05.2017, godz. 13:40
KOBIETA, pieniądze, mężczyzna, kasa, banknoty, portfel, bogactwo
foto: EAST NEWS

Czy oszczędnie na lokatach bankowych może się opłacać? Którą z nich wybrać i ile można na nich zarobić? Przedstawiamy ranking lokat bankowych (dla 1000 zł, 5000 zł i 10000 zł) przygotowanych przy współpracy z niezależnymi doradcami finansowymi Expander.

Ranking lokat bankowych
Jeśli chcesz założyć lokatę bankową, przyjrzyj się szczególnie okresowym i promocyjnym lokatom, które oferują oprocentowanie nawet na poziomie 4 proc. Wśród standardowych propozycji trzymiesięcznych lokat oszczędnościowych, oprocentowanie jest zdecydowanie niższe i waha się od 0,25 proc. do 1,8 proc.

Zobacz również: Bank na życzenie skarbówki zablokuje firmowe konto na 72 godziny

Wraz z doradcami z Expandera wybraliśmy 4 najlepsze lokaty bankowe, który w promocji oferują najwyższe oprocentowanie. Są to lokaty Alior Banku, Millenium, Nest Banku i Plus Banku. Każda z tych lokat oprocentowana jest na 4 proc. i dostępna dla chcących wpłacić do banku zarówno jedynie 1000 zł, jak i 5000 oraz 10 tys. zł.

W Aliorze oferta skierowana jest do klientów, którzy założą lokatę do 30 dni od daty otwarcia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w wariancie "Konto Rozsądne", "Konto Wyższej Jakości" lub "Konto internetowe". Lokata z Millenium oferowana jest klientom polecającym "Konto 360 stopni" lub "Konto 360 stopni Student". Z kolei w Nest Banku promocyjną lokatę założą ci, którzy uruchomią w ciągu 30 dni konto w banku. A w Plus Banku należy posiadać "Konto Plus" - które musi być założone w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy. Klient nie może też posiadać żadnych terminowych lokat oszczędnościowych do chwili przedstawienia promocyjnej oferty lokaty.

Czytaj też: Niemcy mają najgłupszy bank na świecie. Aż strach mieć tam konto

W naszym rankingu lokat, jedynie oferta Aliora, to lokata na dwa miesiące. Pozostałe - Millenium, Nest Bank i Plus Bank, to produkty trzymiesięczne.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: