SuperBiz wiadomości Rekordowo niskie bezrobocie w marcu. MRPiPS: takiego wyniku nie było od 25 lat

Rekordowo niskie bezrobocie w marcu. MRPiPS: takiego wyniku nie było od 25 lat

11.04.2016, godz. 10:43
Bezrobocie
Bezrobocie foto: SHUTTERSTOCK

Bezrobocie we wszystkich województwach spadło, miejsc pracy przybyło. W marcu bezrobocie zmniejszyło się o 1,5 pkt. proc., w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

MRPiPS odnotowało w marcu 0,3-procentowy spadek stopy bezrobocia. Rejestrowane bezrobocie spadło we wszystkich województwach do rekordowo niskiego poziomu 10 procent. To najlepszy wynik w tym przedziale czasu od 25 lat.

Przeczytaj również: Prawie co drugi młody Polak chce emigrować. Wolą wyjechać niż zapożyczać się w kraju [WIDEO]

Jak podał resort rodziny, pracy i polityki społecznej, pod koniec marca 2016 r. rejestrowane bezrobocie objęło 1 mln 602,2 tys. osób. Łącznie urzędy pracy odnotowały 50,4 tys. mniej bezrobotnych niż pod koniec lutego (-0,3 proc.). Jednocześnie pracodawcy zgłosili do urzędów pracy więcej wolnych wakatów – przybyło ich 138,6 tys., co stanowi o 6,5 proc. lepszy wynik niż w lutym.

- Spadek bezrobocia to świetna wiadomość zarówno dla pracowników poszukujących pracy, jak i – pracodawców. To ważny sygnał, że sytuacja gospodarcza jest coraz lepsza, a firmy chcą zatrudniać - skomentowała dane resortu w komunikacie prasowym minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

Może zainteresować cię także: Nauczyciele dostaną świadczenie kompensacyjne. To aż 2 tys. zł [WIDEO]

Bezrobotnych ubyło we wszystkich województwach, jednak największe spadki odnotowano w woj. lubuskim (-5,5 proc.), zachodniopomorskim (-5,2 proc.) i pomorskim (-3,6 proc.).

Źródło: mpips.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: