SuperBiz wiadomości ŚDM: Pakiet Pielgrzyma kosztuje aż 190 zł. W najtańszej wersji

ŚDM: Pakiet Pielgrzyma kosztuje aż 190 zł. W najtańszej wersji

17.05.2016, godz. 17:16
ŚDM
foto: EAST NEWS

Tylko do 30 czerwca można nabyć Pakiet Pielgrzyma, który uprawnia do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie. Sprawdź, ile kosztują bilety, do czego uprawniają i jak przebiega rejestracja.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych Światowych Dni Młodzieży muszą zostać zarejestrowani online. Jednak pielgrzymi indywidualni oraz małe grupy nie powinny robić tego samodzielnie. W celu dokonania rejestracji należy zgłosić się do Diecezjalnego Centrum ŚDM. W praktyce najlepiej jest skontaktować się z proboszczem lub inną osobą z lokalnej parafii, która jest odpowiedzialna za rejestrację. To ona zbiera grupy i zgłasza ich uczestnictwo organizatorom.

Uczestnicy ŚDM Kraków 2016 mają do wyboru kilka rodzajów karnetów na wydarzenie – Pakietów Pielgrzyma. Najtańsza wersja kosztuje 190 złotych. Opłata zawiera transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma, w którym znajdziemy m.in.: modlitewnik, śpiewnik, pelerynę przeciwdeszczową i identyfikator. Każdy pielgrzym otrzyma także kartę uprawniającą do bezpłatnego poruszania się po terenie Krakowa.

Przeczytaj również: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy ŚDM. Od 50 do 300 zł

Najdroższy, główny Pakiet Pielgrzyma kosztuje 690 złotych. Cena uwzględnia: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i plecak. Ta wersja biletu uprawnia do uczestnictwa w obchodach od 21 lipca do 1 sierpnia. Istnieje również możliwość wykupienia pakietu bez wyżywienia w cenie 490 złotych. Obejmuje on: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma. W sumie uczestnicy ŚDM mają do wyboru 12 różnych Pakietów Pielgrzyma – wersje typu A, B, C i D. Ich pełen wykaz można znaleźć na stronie mlodzidlamlodych.pl.

Zakup Pakietu Pielgrzyma stanowi obowiązkowy element rejestracji. Wszelkich formalności związanych z wyjazdem na tym etapie powinien dopilnować lider grupy. Nie tylko zgłasza on wszystkich uczestników, ale na jego skrzynkę pocztową będą przychodzić bieżące informacje na temat noclegów i transportu. Dlatego tak ważne jest, aby rejestrator podał poprawny adres email. Pakiety Pielgrzyma nie są dostępne dla niezarejestrowanych pielgrzymów. Każda diecezja we własnym zakresie powinna zapewnić uczestnikom ŚDM 2016 dojazd do Krakowa.

Osoby indywidualne, które nie zgłoszą dostatecznie wcześnie chęci uczestnictwa w pielgrzymce w Diecezjalnym Centrum ŚDM, mogą mieć problem ze znalezieniem zakwaterowania. Jedna diecezja może zgłosić kilka grup: makrogrupę (do 5 tys. osób) wraz z podgrupami (do 150 osób) oraz małą grupę. Oprócz ŚDM Kraków 2016, w dniach 20-25 lipca 2016 r. obchodzone będą Dni w Diecezjach, na które obowiązuje oddzielna rejestracja.

Może cię zainteresować: Kraków wyda 700 tys. zł na dekorację miasta z okazji Światowych Dni Młodzieży

Nie ma możliwości rozłożenia płatności na raty, chyba że opłata, którą ma uiścić grupa, przekroczy 10 tys. złotych. Nie przewidziano również zniżek dla dzieci. Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu należy oddzielnie zarejestrować. Organizatorzy rekomendują, aby uczestnicy ŚDM 2016 byli w wieku od 14 do 30 lat, aczkolwiek jest również dopuszczalny wiek 35 lat. Zdaniem organizatorów w obchodach głównych w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 może wziąć udział 1 – 1, 5mln osób.

Źródła: mlodzidlamlodych.pl, krakow2016.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: