SuperBiz wiadomości Śmiesznie niska kara za dyskryminację matki z dzieckiem. Tylko 20 zł grzywny

Śmiesznie niska kara za dyskryminację matki z dzieckiem. Tylko 20 zł grzywny

13.04.2017, godz. 13:55
matka z dzieckiem
foto: Pixabay.com

Pracownica lumpeksu nie pozwoliła matce z dzieckiem wprowadzić do sklepu wózka. Sąd nałożył za to grzywnę w wysokości... 20 złotych. Kara najwidoczniej nie odniosła zamierzonego rezultatu, gdyż na drzwiach sklepu z używaną odzieżą pojawiła się tabliczka o zakazie wchodzenia do środka z wózkami – podał Bezprawnik.pl.

Sytuacja miała miejsce pod koniec 2015 r. Jak czytamy w portalu, pani Katarzyna, chcąc wejść do sklepu z używaną odzieżą ze swoją roczną córką, usłyszała, że wózek musi zostawić przed wejściem. Gdy powiedziała, że trudno będzie jej przeglądać ubrania z dzieckiem na ręku, otrzymała od ekspedientki radę, że może zostawić córkę pod sklepem. Sprzedawczyni pozwoliła sobie także na mało elegancki komentarz, że z dzieckiem powinno się chodzić na spacer do parku, a nie na zakupy.

Sprawdź także: Rynek pracy dla kobiet to nie bajka

Matka postanowiła, że nie zostawi tak tej sprawy i zgłosiła się do biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Ten zaś zgodził się z pokrzywdzoną, że padła ofiarą dyskryminacji ze względu na płeć i macierzyństwo oraz skierował sprawę dalej na policję. Od obu stron – od matki i właścicielki sklepu – zebrane zostały zeznania, które zostały następnie przekazane do Sądu.
Co postanowił wymiar sprawiedliwości? Wymierzył sprzedawczyni grzywnę w wysokości 20 zł, czyli najniższy wymiar kary. Nie dotknęło to najwidoczniej właścicielki sklepu, gdyż na jego drzwiach zawisła tabliczka, informująca o zakazie wprowadzania do środka wózków.

Źródło: Bezprawnik.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: