SuperBiz wiadomości T-mobile dołącza do Orange i znosi opłaty za roaming

T-mobile dołącza do Orange i znosi opłaty za roaming

08.06.2017, godz. 15:28
t-mobile, siedziba, logo
foto: EAST NEWS

Darmowy roaming od 15 czerwca 2017 roku. To zasługa unijnych przepisów, które mają być ujednolicone w krajach członkowskich UE. Pierwotnie z operatorów komórkowych działających w Polsce, jedynie Orange w pełni dostosował swoją ofertę do nowych europejskich przepisów. Pozostali zmienili cenniki, ale nadal będą pobierać opłaty za roaming. Teraz na jasną stronę mocy przechodzi T-Mobile. Z kolei działalności Plusa i Play przyjrzy się Komisja Europejska.

T-Mobile znosi opłaty za roaming
W życie wchodzą przepisy Komisji Europejskiej, która chciała, by od 15 czerwca 2017 r. w całej Unii Europejskiej całkowicie zniknęły opłaty za roaming, czyli korzystanie z telefonu poza granicą swojego kraju. Jednak działający na naszym rynku operatorzy nie zastosowali się do nich. Z jednym wyjątkiem - sieci Orange. Play, T-Mobile i Plus wprowadzą zaś jedynie pakiety darmowych minut i SMS-ów w roamingu. Jeśli ktoś je wyczerpie, nadal będą go obowiązywały opłaty roamingowe.

Zobacz także: Play znów ogranicza prędkość internetu mobilnego. Klienci są oburzeni

O ich stawkach możesz przeczytać TUTAJ. Teraz do Orange dołączył T-Mobile. - Klienci sieci T-Mobile nie będą ponosili dodatkowych opłat za wykonywanie połączeń i pisanie SMSów i będą mogli swobodnie korzystać ze swoich pakietów na terenie Unii Europejskiej. Wyjątkiem są opłaty za transmisję danych, które, podobnie jak w Orange, będą nadal naliczane - podaje serwis conowego.pl.

Sprawdź również: Jak legalnie nie płacić abonamentu RTV? [PORADNIK]

 

 

Źródło: conowego.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: