SuperBiz wiadomości Trzy tysiące działek na Mieszkanie Plus

Trzy tysiące działek na Mieszkanie Plus

14.11.2016, godz. 15:39
Mieszkanie plus
foto: SHUTTERSTOCK

Agencja Nieruchomości Rolnych może przekazać do programu Mieszkanie Plus 3 tys. działek o łącznej powierzchni 5,6 tys. hektarów. Zanim jednak tak się stanie, musi dojść do zmiany w przepisach.

Agencja przygotowała już wykaz gruntów z tzw. Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, które mogą zostać wykorzystane do realizacji programu. Lista ta obejmuje ok. 3 tys. działek geodezyjnych o łącznej powierzchni ok. 5,6 tys. ha. W opinii ANR nieruchomości te są najbardziej przydatne do realizacji programu mieszkaniowego m.in. ze względu na położenie w granicach administracyjnych miast, miejscowości gminnych czy też w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

Jak poinformował PAP Wojciech Strobel, rzecznik prasowy ANR, przy obecnym stanie prawnym agencja nie ma podstaw do tego, by przekazywać działki, które mogłyby być wykorzystywane na potrzeby budownictwa mieszkaniowego (informację tę potwierdziło w rozmowie z nami biuro prasowe ANR).

Czytaj również: Tutaj powstaną kolejne Mieszkania Plus

„Narodowy Program Mieszkaniowy” Mieszkanie Plus został przyjęty przez rząd pod koniec września. Zakłada on budowę w całym kraju tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Mieszkania mają być budowane m.in. na gruntach należących do samorządów (część samorządów już zadeklarowała, że chce wziąć udział w programie) oraz na gruntach należących do Skarbu Państwa, którymi najczęściej dysponują rządowe agencje.

Źródło: tvn24bis.pl; MK
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: