SuperBiz wiadomości UOKiK wyraził zgodę na utworzenie ElectroMobility Poland

UOKiK wyraził zgodę na utworzenie ElectroMobility Poland

23.09.2016, godz. 14:57
Linia wysokiego napięcia
foto: SE/EAST NEWS

Enea, Energa, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Tauron Polska Energia otrzymały zgodę prezesa UOKiK na utworzenie ElectroMobility Poland. To kolejny krok do powstania polskiego auta elektrycznego.

Storzenie wspólnego podmiotu ma na celu, budowanie podstaw elektromobilności w Polsce. ElectroMobility Poland ma przyczynić się do rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i umożliwić polskim przedsiębiorcom konkurowanie z zagranicznymi podmiotami.

Sprawdź także: Co z produkcją elektrycznych samochów w Polsce? [WYJAŚNIAMY]

UOKiK wszczął postępowanie w odpowiedzi na wniosek w sprawie powołania spółki ElectroMobility Poland, który wpłynął do urzędu 9 września br. Jego wyniki wykazały, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

"Zakres działalności uczestników koncentracji i wspólnego podmiotu nie pokrywa się. Dlatego nie istnieje zagrożenie, że siła przedsiębiorstw energetycznych zostanie przeniesiona na rynki, na których będzie obecny ElectroMobility Poland" – czytamy w komunikacie UOKiK.

Czytaj też: Do 2025 roku milion elektrycznych aut w Polsce

UOKiK podkreśla, że transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło: PAP, UOKiK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: