SuperBiz wiadomości Urzędnicy dostaną podwyżki. Zobacz, kto może na nie liczyć

Urzędnicy dostaną podwyżki. Zobacz, kto może na nie liczyć

26.08.2016, godz. 13:56
Urzędnicy wystawili bezrobotnych do wiatru
Urzędnicy Ratusza wyłonili 240 kursantów, którzy w kwietniu mieli przejść darmowe szkolenia. 156 osób czeka na nie do dziś foto: Super Express

Pracowników ministerstw, urzędów wojewódzkich, izb skarbowych i innych jednostek budżetowych czekają podwyżki. Pieniądze na lepsze pensje zarezerwowano już we wstępnym budżecie państwa na przyszły rok.

Jest wstępny projekt budżetu państwa na 2017 roku. W puli wydatków znalazły się pensje pracowników sfery budżetowej. Jak zapowiedział minister finansów Paweł Szałamacha w przyszłym roku zostaną przeznaczone stosowne pieniądze na waloryzację inflacyjną wynagrodzeń w całej sferze budżetowej o 1,3 proc.

Zobacz: Budżet państwa na 2017 rok. Rząd przyjął wstępny projekt

A jakie pensje mają urzędnicy. Zarobki polskich urzędników uzależnione są nie tylko od szczebla na jakim pracują, ale również od regionu kraju. Według raportu Sedlak&Sedlak najlepiej można zarobić w województwie mazowieckim, gdzie średnia pensja urzędnicza przekracza 4,5 tys. zł. Przoduje ono także, gdy pod uwagę weźmiemy jedynie szczebel gminny i powiatowy. Niewiele mniej zarabiają urzędnicy w województwie dolnośląskim (4022 zł) i województwie pomorskim (3915 zł). Najmniej z kolei zarabiają pracownicy samorządowi w łódzkim, kujawsko-pomorskim i lubelskim. Przeciętne wynagrodzenia kształtują się tam na poziomie ok. 3,5 tys. zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: