SuperBiz wiadomości W płaceniu podatków są wzorem. Kto? Rodzina Beckhamów

W płaceniu podatków są wzorem. Kto? Rodzina Beckhamów

03.02.2017, godz. 15:42
David Beckham
9. David Beckham (piłka nożna) - 730 mln dolarów Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy świata, ale prawdziwych "kokosów" dorobił się na emeryturze. Liczne kontrakty reklamowe zapewniają mu prawdziwą fortunę.   foto: EAST NEWS

Cieszący się niesłabnącą popularnością były piłkarz David Beckham, ojciec czwórki dzieci i mąż Victorii Beckham, może nie tylko pochwalić się zawrotnymi zyskami. Jak się okazuje, małżeństwo Beckhamów wzorowo płaci podatki i tylko w 2015 roku oddawało fiskusowi w sumie 22 tys. dziennie (ok. 110 tys. zł)!

Uznawany za jednego z najbogatszych sportowców w historii, sklasyfikowany na 9. miejscu na liście Forbesa w kategorii „najbogatsi sportowcy świata" (majątek wart 70 mln funtów), model i przedsiębiorca, angażujący się często w działalność charytatywną (m.in. w kampanie UNICEF) może stanowić wzór do naśladowania.

Zobacz także: Podatki 2017: przedsiębiorcy stracili darmową ochronę przed fiskusem


Mimo wielkiej fortuny zawrotne zyski nie są dla niego powodem, aby ukryć swoje dochody przed urzędem skarbowym. W 2015 roku podatek rodziny Beckhamów wyniósł prawie 8 mln funtów, co daje kwotę rzędu 22 tys. funtów podatku dziennie!

Sprawdź również: Nasi sąsiedzi obniżają podatki. W tych krajach zapłacisz najniższy CIT

Firmy słynnej pary w 2015 roku przyniosły w sumie zarobek 47,2 mln funtów. Po zapłaceniu podatku pozostało im 39,5 mln zysku.

 

Źródło: /PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: