SuperBiz wiadomości Z pałacu prezydenta Dudy do PZU? Małgorzata Sadurska może zarabiać do 100 tys. zł miesięcznie

Z pałacu prezydenta Dudy do PZU? Małgorzata Sadurska może zarabiać do 100 tys. zł miesięcznie

05.06.2017, godz. 15:02
Małgorzata Sadurska
foto: Super Express

Szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy trafi do zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń? Taką informację nieoficjalnie podał PAP. Urzędniczka miałaby zająć w PZU miejsce Andrzeja Jaworskiego, polityka PiS, który zrezygnował z posady państwowego ubezpieczyciela na rzecz zarządu PKOl. Patrząc na dotychczasowe zarobki Jaworskiego w PZU, Sadurska może liczyć na ogromną pensję - sięgającą prawie 100 tys. zł miesięcznie!

Z Pałacu do PZU
Według informacji PAP, jej powołanie może nastąpić już w najbliższym tygodniu. Wcześniej informację o tym, że szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy może wejść do zarządu PZU, podało Radio Zet.

Zobacz również: Kaczyński, Niesiołowski, Szyszko, Macierewicz i inni. Zarabiają krocie i biorą jeszcze emeryturę

Nieoficjalnie mówi się, że Małgorzata Sadurska miałaby zająć miejsce Andrzeja Jaworskiego, który niedawno zrezygnował z funkcji wiceprezesa PZU. Przypomnijmy, że polityk PiS trafił do zarządu państwowej firm 13 maja 2016 roku. Według raportów finansowych PZU w tym czasie były członek PiS zainkasował 642 tys. zł, czyli niemal 100 tys. zł miesięcznie. Prawdopodobnie podobna suma zasili portfel Sadurskiej, gdy potwierdzi się jej przejście z Pałacu Prezydenckiego do biznesu.

Źródło: "Radio Zet", biznes.onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: