SuperBiz wiadomości Za te same produkty w Lidlu płacimy słono więcej niż Brytyjczycy

Za te same produkty w Lidlu płacimy słono więcej niż Brytyjczycy

27.07.2017, godz. 15:55
Lidl narzędzia
Lidl narzędzia foto: Tomasz Radzik/Super Express

Narzędzia z Lidla cieszą się ogromną popularnością wśród polskich majsterkowiczów. „Złote rączki" chwalą sobie ich porządną niemiecką jakość oraz stosunkowo niskie ceny. Okazuje się jednak, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii płacą za wyposażenie warsztatu znacznie mniej, mimo że zarabiają dużo więcej.

Od 31 lipca w polskiej ofercie sieci Lidl pojawi się wyrzynarka 800 W marki Parkside, określona w gazetce promocyjnej jako hit cenowy. Aby ją mieć nasz rodak musi zapłacić 149 zł. Jak wynika z informacji na brytyjskiej stronie internetowej dyskontu, ten sam produkt mogą nabyć obecnie również w Wielkiej Brytanii. Tam cena wyrzynarki to jednak już 24,99 funtów, czyli ok. 119,45 zł. Daje to różnicę blisko 30 zł.

Sprawdź także: Lidl chce podbić rynek szybkich, małych zakupów. Testuje sklep Lidl Express


Taka sama sytuacja dotyczy produktów z kategorii warsztat, które pojawią się w polskich sklepach sieci od 3 sierpnia. Hitem oferty ma być akumulatorowe urządzenie 4 w 1 w walizce, które łączy w sobie wiatrarko-wkrętarkę, szlifierkę, piłę szablastą i urządzenie wielofunkcyjne. Polska cena sprzętu to 333 zł, zaś brytyjska – 59,99 funta, czyli ok. 286,75 zł. Różnica wynosi ponad 46 zł.

Czytaj też: Drożyzna atakuje! Zobacz, które produkty i usługi podrożały


Jak różnice cen mają się do wynagrodzeń?
Średnie zarobki w Wielkiej Brytanii oscylują wokół 27 500 funtów brutto rocznie. Daje to 2 291,67 funtów miesięcznie, czyli ok. 10 954,17 zł. Tymczasem, jak wnika z najnowszych danych GUS, w czerwcu przeciętne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 4252,19 zł. To ponad 2,5 razy mniej niż na Wyspach.

Zobacz również: Średnia krajowa idzie w górę


Źródło: lidl.pl, lidl.uk

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: