SuperBiz wiadomości Wniosek o 500 złotych na dziecko [POBIERZ WNIOSEK]

Wniosek o 500 złotych na dziecko [POBIERZ WNIOSEK]

31.03.2016, godz. 10:58
wniosek 500+ Dziennik Ustaw
wniosek 500+ Dziennik Ustaw foto:

Oto wniosek o 500 złotych na dziecko. Zobacz która rodzina może liczyć na 500 złotych. Wniosek do pobrania z naszej strony. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w którym przedstawiono pełny (aż 9-stronicowy) wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500 zł na dziecko. Poniżej można pobrać cały dokument wraz z niezbędnymi załącznikami.

Resort pracy opublikował rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu postępowania w przypadku świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+. W dokumencie znajduje się nie tylko wzór wniosku, ale także szczegółowe pouczenia i wyjaśnienia dla osób, które będą go wypełniać. Dodatkowo opublikowano wzór oświadczenia członka rodziny o dochodach, wzór oświadczenia członka rodzina rozliczającego się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów oraz załącznik dla rolników podlegających KRUS.

Czytaj koniecznie: Kaczyński: Nigdy nie obiecywaliśmy 500 zł na pierwsze dziecko

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko będzie wypłacane niezależnie od dochodów, natomiast świadczenie na pierwsze dziecko mogą otrzymać tylko rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w rodzinach z niepełnosprawnymi dziećmi.

Program „Rodzina 500 plus” rusza już 1 kwietnia. Od tego dnia będzie można składać wnioski o udzielenie świadczenia wychowawczego w postaci 500 zł na dziecko. Druki należy pobrać i złożyć w urzędzie gminy zgodnym z miejscem zamieszkania. Będzie można go złożyć osobiście, wysłać listem poleconym albo przez internet. Następnie urząd gminy będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę pieniędzy. Jeśli wniosek wpłynie do urzędników do końca czerwca, wtedy świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od kwietnia.

POBIERZ WNIOSEK

ZOBACZ CAŁE ROZPORZĄDZENIE MRPiPS

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: