SuperBiz wiadomości ZUS robi przegląd kadry. Zwolnił 43 dyrektorów oddziałów

ZUS robi przegląd kadry. Zwolnił 43 dyrektorów oddziałów

07.10.2016, godz. 16:46
Koniec ze zwolnieniem ze składek ZUS najbogatszych. 300 tys. osób straci przywileje
foto: Super Express

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w piątek 43 dyrektorów oddziałów w całej Polsce. Dotychczasowe funkcje będą pełnić do 30 listopada. Na każde ze stanowisk ogłoszono już konkursy.

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych w sposób otwarty i transparentny zamierza zweryfikować kompetencje swojej kadry kierowniczej" – tłumaczy w komunikacie Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS. Jak podkreślił dyrektorzy, którzy otrzymali odwołania z pełnionych stanowisk również mogą wziąć udział w konkursie.

Sprawdź także: ZUS będzie pracował jeszcze dłużej. Raz w tygodniu

– W niedługiej perspektywie czasu czeka nas obsługa nowych zadań oraz zmiany w strukturze organizacji. (...) Ich realizacja zaś wymaga fachowej kadry na szczeblu kierowniczym, dlatego musimy zweryfikować jej kompetencje. Pragnę przy tym podkreślić, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny. Może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. Przed nikim nie zamykamy drogi – tłumaczył cytowany w komunikacie dr Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS nadzorujący sprawy pracownicze.

Czytaj też: Pracownicy ZUS otrzymają podwyżki. Do podziału jest 121 mln zł

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie mogą składać dokumenty do 21 października. Rekrutacja będzie prowadzona w trzech etapach. Wszyscy, którzy spełnią wymagania formalne wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa. Kandydaci, którzy przejdą dalej, zostaną sprawdzeni przez zewnętrznych specjalistów ds. HR. Ostatnim etapem będzie rozmowa z prezesem ZUS. Nowi dyrektorzy rozpoczną pracę od 1 grudnia br.

Żródło: ZUS

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych w sposób otwarty i transparentny zamierza zweryfikować kompetencje swojej kadry kierowniczej" – tłumaczy w komunikacie Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS. Jak podkreślił dyrektorzy, którzy otrzymali odwołania z pełnionych stanowisk również mogą wziąć udział w konkursie.

W niedługiej perspektywie czasu czeka nas obsługa nowych zadań oraz zmiany w strukturze organizacji. (...) Ich realizacja zaś wymaga fachowej kadry na szczeblu kierowniczym, dlatego musimy zweryfikować jej kompetencje. Pragnę przy tym podkreślić, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny. Może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. Przed nikim nie zamykamy drogi – tłumaczył cytowany w komunikacie dr Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS nadzorujący sprawy pracownicze.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie mogą składać dokumenty do 21 października. Rekrutacja będzie prowadzona w trzech etapach. Wszyscy, którzy spełnią wymagania formalne wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa. Kandydaci, którzy przejdą dalej, zostaną sprawdzeni przez zewnętrznych specjalistów ds. HR. Ostatnim etapem będzie rozmowa z prezesem ZUS. Nowi dyrektorzy rozpoczną pracę od 1 grudnia br.Żródło: ZUS

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: