Kryzys na granicy, a inwestycje w Polsce. Minister stawia sprawę jasno!

2021-11-25 9:34
Granica polsko-białoruska. Relacja na żywo. Najnowsze informacje
Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Granica polsko-białoruska. Relacja na żywo. Najnowsze informacje

Nie widać, by kryzys na wschodniej granicy miał przełożenie na inwestycje w Polsce - powiedział w czwartek wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Na pytanie "DGP" o tegoroczne inwestycje zagraniczne w porównaniu do niezłego roku 2020, wiceminister rozwoju wskazał, że od początku 2021 r. do końca października wydano już 402 decyzje o wsparciu inwestycji.

"Wartość tych inwestycji to 17,3 mld zł – to wzrost o 14 proc. w stosunku do wyniku za cały 2020 r." - powiedział w czwartek wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jak ocenił, "ten rok będzie rekordowy". Dodał, że atutem Polski jest położenie geograficzne.

Piechowiak pytany, czy kryzys na granicy nie jest w tej chwili kłopotem, wskazał, że z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej mierzymy się od dwóch-trzech miesięcy, a w przypadku inwestycji mówimy o okresie od 2018 r. i one na razie nie wyhamowały.

Emeryci oszaleją z radości. Szykuje się dwucyfrowa waloryzacja emerytur

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki

Inwestorów przybywa

Na pytanie, czy spór o praworządność z Brukselą, podważanie orzeczeń jednych sędziów przez drugich, nie będzie powodowało na dłuższą metę wahań ze strony inwestorów i czy nie będą się bali braku pewności prawnej obrotu? Liczą się fakty, wiceminister rozwoju odpowiedział, że inwestorów przybywa.

"Najwięcej mamy ich z Niemiec i USA. Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania" - powiedział w "DGP".

Sonda
Czy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niepokojąca?

Dodał, że jest paru przedsiębiorców, z którymi rozmawiamy na bardzo wysokich szczeblach.

"Będąc w Korei Płd., spotkaliśmy się z przedstawicielami LG i SK Nexilis, ale też z innymi firmami zainteresowanymi inwestowaniem w Polsce" - zaznaczył w rozmowie z dziennikiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze