Bożena Lublińska-Kasprzak: 11 lat wspieramy polski biznes

2011-12-06 2:00

Poziomem przedsiębiorczości nie odstajemy od reszty Europy. W Polsce funkcjonuje około 1,67 milionów aktywnych przedsiębiorstw. To szóste pod tym względem miejsce w Unii

Ale jestem przekonana, że mamy w Polsce jeszcze spore możliwości zwiększania liczby firm. Choćby z tego względu, że bardzo dużo młodych ludzi, a także nieaktywne zawodowo kobiety deklarują zainteresowanie zakładaniem własnej działalności gospodarczej. Małe firmy mogą powiększać obroty i zatrudnienie. Ten poradnik ma za zadanie w krótki i przejrzysty sposób poinformować o tym, jak założyć i rozwinąć firmę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Naszym najważniejszym celem jest wspomaganie małych i średnich firm, które mogą sięgać po dotacje z programu dotacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ramach sieci Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług oferujemy usługi informacyjne, doradcze oraz finansowe świadczone na terenie całej Polski przez sieć ponad 150 renomowanych instytucji wspierających rozwój biznesu. Oferta Krajowego Systemu Usług adresowana jest zarówno do działających firm, jak i osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

KSU to unikalny w Europie system wsparcia dla przedsiębiorców, często pokazywany przez Komisję Europejską jako dobry przykład.

Już dziś informujemy Państwa, że na początku roku w ramach KSU

uruchamiamy nową usługę informacyjną. Kandydaci na przedsiębiorców, a także działający już na rynku przedsiębiorcy zostaną w zwięzły sposób poinformowani m.in. o przepisach regulujących zakładanie czy prowadzenie firmy. Równocześnie kontynuować będziemy program "Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej", który ma wspierać głównie młode firmy już funkcjonujące na rynku. PARP oferuje całą gamę instrumentów publicznej interwencji, które przyczyniają się do rozwoju firm. O szeregu z nich mogą Państwo przeczytać w tym informatorze.

Bożena Lublińska-Kasprzak

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Najnowsze