PKP Intercity

i

Autor: materiały prasowe

20 lat minęło. Tak zmieniało się PKP Intercity. Przewoźnik świętuje swoje urodziny

2021-07-02 11:23

PKP Intercity rozpoczyna świętowanie swojego 20-lecia, które przypada w tym roku. Przewoźnik zaplanował liczne działania pokazujące, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. PKP Intercity chce przede wszystkim podziękować pracownikom tworzącym firmę oraz pasażerom, którzy od 20 lat wybierają pociągi. Przez ostatnie dwie dekady z przewoźnikiem podróżowało ponad pół miliarda ludzi.

20-lecie PKP Intercity

1 września 2001 roku w ramach Grupy PKP utworzona  została spółka PKP Intercity, która otrzymała zadanie zapewnienia obsługi dalekobieżnych przewozów pasażerskich. Od tego dnia na tory wyjechało już ponad 1,8 mln pociągów, a przez 20 lat skorzystało z nich ponad 530 milionów pasażerów.

- Kolej pasażerska jest bardzo wymagającym sektorem, ponieważ ze względu na jej złożony charakter i ogromną skalę działalności każdego dnia, wprowadzanie zmian jest dużym wyzwaniem. Z tym większą dumą patrzę na to, jak od 20 lat radzi sobie nasz narodowy przewoźnik. Cieszę się, że ten jubileusz przypada akurat w Europejskim Roku Kolei. To symboliczne nowe otwarcie okresu, w którym rozwój PKP Intercity jeszcze przyspieszy. Kolejne zmiany na lepsze służyć będą zarówno pasażerom, którzy do dalekich podróży coraz chętniej będą wybierać pociągi, jak i środowisku, ponieważ PKP Intercity chce stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu. Kolej jako transport przyszłości będzie bezpieczna, komfortowa, przewidywalna, dostępna i ekologiczna – podkreśla Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

ZOBACZ: FlixBus uruchomił pierwsze międzynarodowe autobusy zasilane biogazem

Tak wygląda teraz podróż pociągiem PKP

Na stronie intercity.pl pod linkiem www.intercity.pl/20lecie dostępne jest już kalendarium wydarzeń z ostatnich 20 lat, opisujące kamienie milowe w działalności PKP Intercity. Pokazuje ono kolejne zmiany, jakie wprowadzono w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów.

- W 2001 roku byliśmy świadkami rewolucji na polskiej kolei. W wyniku restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe powstała Grupa PKP tworzona przez spółki odpowiedzialne za różne obszary działalności kolei. Zadaniem, które otrzymało PKP Intercity 20 lat temu, było stworzenie nowego standardu podróżowania na dłuższych dystansach. Ogrom pracy tysięcy pracowników przewoźnika, wiele udanych działań i odważnych inwestycji sprawiły, że PKP Intercity wjeżdża w kolejne dwudziestolecie w dobrej formie, a pasażerowie mogą cieszyć bezpiecznymi i komfortowymi podróżami – podkreśla Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A. i Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Intercity.

Sonda
Jakim środkiem transportu lubisz podróżować najbardziej?
Najnowsze