Hubert Biskupski: Ależ powiało optymizmem

2012-04-10 4:00

Kryzys? Jaki kryzys! Rozwój przedsiębiorczości w trudnych warunkach - to tytuł pierwszej debaty w ramach nowego cyklu spotkań organizowanego przez "Super Biznes". W gościnnych murach Pałacu Prymasowskiego z zacnym gronem biznesmenów i menedżerów spotkali się wicepremier Waldemar Pawlak, prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak i poseł Adam Szejnfeld. Choć momentami dyskusja była bardzo gorąca, uczestnicy debaty zgodzili się w jednym - ich zdaniem w Polsce nie ma kryzysu. Co nie znaczy, że wszystko idzie idealnie.

>>> Śniadanie z Super Biznesem - relacja WIDEO

Sztywne, niedopasowane do aktualnych warunków prawo pracy było wskazywane jako jeden z głównych elementów hamujących rozwój przedsiębiorczości. Przedstawiciele biznesu krytykowali też skomplikowane, niejednoznaczne i często zmieniające się przepisy oraz nadmierną regulację rynku. I to zarówno tę wynikającą z polskich przepisów, jak i z unijnych dyrektyw. Przy okazji zwracano uwagę na zbyt słaby polski lobbing w Brukseli i włączanie się w debatę nad poszczególnymi normami prawnymi dopiero w ostatnim etapie ich powstawania.

Akurat wśród uczestników debaty były dwie osoby - Waldemar Pawlak i Adam Szejnfeld, które zrobiły bardzo wiele, by uprościć przepisy i ułatwić życie przedsiębiorcom. Ale i one przyznały, że przeprowadzony w zeszłym roku przez wicepremiera pakiet deregulacyjny to wciąż zbyt mało, że jest jeszcze wiele do zrobienia.

Przed nami kolejne debaty. Będziemy mieli okazję porozmawiać nie tylko o rynku pracy i o krytykowanym kodeksie pracy, ale też o biurokracji, złym prawie oraz mniejszych i większych grzeszkach bankowców.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze