Auchan

i

Autor: Andrzej Lange

Zmiany wokół Auchan. Hipermarkety z dala od centrów handlowych odchodzą do lamusa

2018-06-06 13:52

Spółka Immochan, zarządca Centrów Handlowych Auchan, przestała funkcjonować na polskim rynku pod dotychczasową nazwą. Jej miejsce zajął nowy podmiot, Ceetrus.

Zarządca Centrów Handlowych Auchan ogłosił rebranding. Od 5 czerwca spółka Immochan, która posiada blisko 400 centrów handlowych na całym świecie, funkcjonuje pod nazwą – Ceetrus [czyt. sitras]. Nowa marka odzwierciedla zmiany zapoczątkowane dwa lata temu, kiedy to Immochan rozpoczął przekształcanie się z firmy prowadzącej działalność na rynku nieruchomości komercyjnych w dewelopera nieruchomości wielofunkcyjnych.

Kroki postawione przez spółkę stanowią odpowiedź na utrzymujący się na rynku trend, który przejawia się w tworzeniu obiektów łączących w sobie wiele funkcji – handlową, mieszkalną i biurową. Ceetrus planuje dostarczać na rynek nieruchomości, które będą zlokalizowane w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, kompleksów biurowych, hoteli, żłobków, infrastruktury miejskiej, miejsc odpoczynku, centrów kultury czy ośrodków ochrony zdrowia. Jego podejście do architektury z założenia ma umożliwić „budowanie i rozwijanie więzi społecznych”.

Aby lepiej odpowiadać na oczekiwania mieszkańców i uwzględniać specyfikę poszczególnych regionów, firma przekształciła swoją działalność – jest deweloperem, zarządcą, inwestorem i innowatorem – podkreśla spółka w komunikacie prasowym. Zmianie nazwy towarzyszy realizacja nowych inwestycji za granicą, bynajmniej nie komercyjnych. W związku z rebrandingiem poprosiliśmy firmę o komentarz na temat Centrów Handlowych Auchan. Po odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy, możemy uspokoić naszych czytelników – hipermarkety Auchan nie znikną z rynku.

- Ceetrus Polska (d. Immochan Polska) jest odrębnym przedsiębiorstwem. Zarządza Centrami Handlowymi Auchan, a hipermarket Auchan jest jednym z najemców tych obiektów. Nazwa hipermarketu nie zmieni się – zapewnia naszych czytelników Biuro Prasowe obsługujące spółkę. Informacje te potwierdziła rzecznika prasowa Auchan Retail Polska. - Auchan nie planuje zmiany nazwy – komentuje Dorota Patejko, rzeczniczka prasowa Auchan. 

Oprac. na podst. ceetrus.pl, ccifp.pl, dlahandlu.pl

Najnowsze