NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior

i

Autor: Shutterstock CD Projekt RED zmienił swoje logo! Zaskakujący pomysł

CD Projekt RED zmienił swoje logo! Zaskakujący pomysł

2021-06-01 19:38

CD Projekt Red postanowiło zmienić swoje logo. Wszystko odbyło się na oficjalnym profilu firmy w serwisie Facebook. Redzi postanowili w ten sposób wesprzeć społeczność LGBT zarówno w Polsce, jak i na świecie. Podobnie CD Projekt postąpił w zeszłym roku i zarówna wtedy jak i teraz krok ten wywołał prawdziwą burzę w sieci. Polski producent gier komputerowych przyłączył się tym samym do międzynarodowej akcji, w której bierze udział już bardzo wiele firm.

CD Projekt wspiera ruch LGBT

Firma CD Projekt Red wielokrotnie podkreślała, że jednym z głównych celów ich strategii biznesowej jest zwalczanie przejawów rasizmu, ksenofobii, a także homofobii. Dlatego podobnie jak w zeszłym roku wydawca takich hitów jak seria gier "Wiedźmin", czy "Cyberpunk 2077" postanowił przyłączyć się do organizowanej w czerwcu międzynarodowej akcji wspierania środowisk LGBT. Postanowili pokazać to zmieniając swoje logo w mediach społecznościowych między innymi w serwisie Facebook. Do zwyczajowego czerwonego "feniksa" w tle dodano również tęczę.

Facebook: CD Projekt Red dodaje do logo tęczę

Podobnie jak w zeszłym roku decyzja ta wywołała prawdziwą burzę w sieci. Komentarze niezadowolonych z tego powodu graczy koncentrują się na fakcie, że według nich firma powinna zająć się tworzeniem i promowaniem gier, a nie polityką. Jak widać Redzi nic sobie z tych komentarzy nie robią, gdyż już kolejny rok wspierają tę samą akcję. 

CD Projekt Red zmienia logo dodając do niego tęczę, ma to upamiętnić obchodzony na całym świecie tzw. Pride Month, który jest oznaką wsparcia dla środowisk LGBT. Podobnie uczyniło również bardzo wiele światowych marek. Podobnie zrobił chociażby koncern Mercedes-Benz, BMW, czy Fila. 

Sonda
Czy uważasz, że CD Projekt Red słusznie wyraża wsparcie dla Pride Month?
Super Raport 01.06 (Goście: Jan Maria Jackowski - Senator, PiS oraz Krzysztof Bosak - Konfederacja), Sedno Sprawy: Błażej Spychalski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany