samolot DHL

i

Autor: Materiały prasowe samolot DHL

DHL Express i Boeing zacieśniają powietrzne więzy

2020-08-09 11:23

DHL Express, globalnie wiodący dostawca usług związanych z przesyłkami ekspresowymi, i Boeing, największa na świecie firma lotnicza, ogłosiły właśnie współpracę. W jej ramach DHL Express włącza do swojej floty cztery samoloty 767-300 Boeing Converted Freighters (BCF). Firma kontynuuje w ten sposób modernizację rosnącej floty, wzbogacając ją o efektywne kosztowo i niezawodne frachtowce. Przy okazji realizuje również założenia „Strategii 2025”, która ma na celu redukcję emisji w codziennych działaniach firmy.

Współpraca z firmą Boeing to kolejny krok na drodze ku modernizacji międzykontynentalnej floty długodystansowej DHL Express, dzięki któremu firma będzie mogła wykonywać bardziej ekologiczne i wydajniejsze loty. Aby sprostać potrzebom DHL Express oraz globalnie rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi ekspresowe, Boeing przekształca samoloty z zastosowań pasażerskich na frachtowe - czytamy w komunikacie firmie.

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja na Allegro. Serwis wprowadza nową metodę płatności

– Cieszymy się, że możemy włączyć do naszej sieci lotniczej kolejne frachtowce z linii B767” – mówi Geoff Kehr, wiceprezes ds. zarządzania flotą DHL Express. – Od wielu lat w skład naszej globalnej floty wchodzi model 767-300F. Z niecierpliwością oczekujemy pojawienia się u nas kolejnych modeli 767-300BCF. Ten typ frachtowców oferuje sprawdzoną wszechstronność. Doceniamy możliwość systematycznego zwiększenia naszej wydajności przy jednoczesnej poprawie wpływu naszych działań na środowisko, co przybliża nas do realizacji założeń „Strategii 2025”. A przy okazji zapewniamy naszym klientom najwyższej jakości usługi” – dodaje Geoff  Kehr.

Jeden z najwydajniejszych na świecie dwusilnikowych, szerokokadłubowych frachtowców z rodziny 767 Freighter charakteryzuje się najniższymi bezpośrednimi kosztami operacyjnymi i najlepszym stosunkiem ładowności do masy. Pozwala to liniom lotniczym na rozwijanie nowych możliwości na rynkach długodystansowych, regionalnych czy rynkach dostawców. 767-300BCF ma praktycznie taką samą zdolność ładunkową, jak produkcyjny frachtowiec 767-300F. Może on unieść około 50 ton ładunku strukturalnego na dystansie około 3000 mil morskich (w przybliżeniu 5556 kilometrów), przy maksymalnej masie startowej 412 tys. funtów (około 186 880 kilogramów).

SPRAWDŹ TAKŻE: Podróż samolotem w dobie koronawirusa. Komu należy się odszkodowanie

– Boeing jest zaangażowany w dostarczanie frachtowców o pojemności wymaganej przez DHL Express, aby wesprzeć firmę w odnoszeniu sukcesu i utrzymaniu pozycji jednego z najbardziej zaufanych liderów logistyki i przesyłek ekspresowych na świecie – komentuje Ihssane Mounir, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Boeing Company. – Cieszymy się, że DHL wybrał samoloty firmy Boeing do optymalizacji swoich działań. Do tej pory otrzymaliśmy 51 zamówień na modele 767-300BCF.

Symulator Boeinga 737 na leszczyńskim lotnisku

– Nowe frachtowce nie tylko wzmocnią naszą pozycję jako globalnego lidera w dostarczaniu ekspresowych przesyłek, ale również realnie przyśpieszą ruch każdej z nich.  W czasie pandemii motorem napędowym przesyłek obsługiwanych przez nas stały się zamówienia z sieci. Dostrzegamy zwiększone zapotrzebowanie przedsiębiorstw handlujących online dotyczące korzystania z usług rzetelnego partnera logistycznego, który dostarcza przesyłki w określonym terminie pod konkretny adres. Modernizujemy naszą flotę, aby dostosować się do tych potrzeb i wesprzeć wszystkie, również  te najmniejsze firmy w nietypowej dla nich sytuacji – komentuje Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express.

Najnowsze