DRUTEX S.A. największy producent stolarki okienno - drzwiowej w Europie

2011-10-19 17:25

DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ciągu kilkunastu lat istnienia firma osiągnęła  pozycję wiodącego  producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie. DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie.  W ciągu kilkunastu lat istnienia firma osiągnęła  pozycję wiodącego  producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie.Siedzibą przedsiębiorstwa jest Bytów, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 152 nowoczesnych pojazdów.

Siedzibą przedsiębiorstwa jest Bytów, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 152 nowoczesnych pojazdów.

Firma rokrocznie zwiększa poziom inwestycji w innowacyjne urządzenia i maszyny, hale produkcyjne, flotę, sieć dystrybucji oraz wykształcenie pracowników, zwiększając tym samym wielkość sprzedaży w kraju i za granicą. Tylko w 2010 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 326 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła 50%.

W swojej ofercie DRUTEX posiada oprócz produktów z PVC, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety i drzwi przeciwpożarowe. Potencjał przedsiębiorstwa już obecnie pozwala na produkcję 5.000 okien dziennie i zaspokaja nawet najbardziej wysublimowane wyobrażenia klientów w zakresie bezpiecznej i energooszczędnej stolarki.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów oraz rygorystyczne procedury kontroli jakości oparte na Systemie Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 oraz Systemie Zarządzania Środowiskowego ISO 14001: 2004.

Firma posiada również liczne certyfikaty, atesty oraz dopuszczenia przyznawane przez niezależne instytucje badawcze świadczące o jakości produktów i usług, zaś gwarancją wysokiej i niezaprzeczalnej jakości wytwarzanej stolarki jest własne, nowoczesne zaplecze naukowo-badawcze. DRUTEX posiada własny dział badań i rozwoju, biuro konstrukcyjne oraz laboratorium badawcze, dzięki czemu jest w stanie kontrolować i nadzorować każdy etap produkcji i zapewniać bezkompromisowe i innowacyjne rozwiązanie produktowe.

Firma jako jeden z nielicznych w Europie producentów stolarki, posiada kilkanaście linii do ekstruzji własnych profili PVC - GL System oraz wysoce zaawansowaną technologicznie mieszalnię, która wraz z innowacyjnymi maszynami i urządzeniami stanowi podstawę zaplecza oraz know-how Spółki.

Dzięki rozbudowanym możliwościom technicznym i produkcyjnym wspieranym fachową wiedzą i doświadczeniem świetnie wyszkolonego zespołu, DRUTEX realizuje najśmielsze zamówienia w zakresie stolarki z PVC, aluminium i drewna. Tylko w 2010 roku firma zrealizowała spektakularny projekt podpisując umowę na wyposażenie w 836 okien PVC hotelu Hilton w Nowym Jorku.

Produkty firmy znajdują uznanie w oczach nabywców, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak:, Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard,
Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Diament Forbesa i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów, a w najbliższej przyszłości budowa Europejskiego Centrum Stolarki.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany