Ekspansja FlixMobility trwa! FlixTrain w Niemczech i start FlixBusa w Turcji

2019-10-21 17:46 ŁT
 FlixTrain
Autor: materiały prasowe FlixTrain

FlixMobility ogłasza wprowadzenie usługi FlixTrain w Szwecji i zwiększenie oferty połączeń kolejowych w Niemczech. Spółka zapowiada również przygotowania do wejścia na rynek francuski, na którym kolej ma zostać zliberalizowana w 2021 roku. Co więcej, dzięki sfinalizowaniu transakcji z lokalnym liderem na rynku autobusowym, firmą Kamil Koç, w kolejnych tygodniach spółka rozpocznie działania operacyjne w Turcji.

Marka FlixTrain przygotowuje się na dynamiczny rozwój w 2020 roku. Po uruchomieniu pierwszych pociągów w zielonych barwach w marcu 2018 roku w Niemczech na trasach między Berlinem a Stuttgartem (przez Frankfurt) oraz między Hamburgiem a Kolonią, w 2019 roku zielone pociągi zaczęły kursować również między Berlinem a Kolonią. Od 15 grudnia, do kolejowej siatki połączeń FlixMobility na trasach Berlin – Kolonia lub Berlin – Stuttgart dołączy 7 nowych miast (m.in. Akwizgran, Lipsk, Halle (Saale) oraz Erfurt. Dodatkowo, wiosną 2020 uruchomione zostanie połączenie między Stuttgartem a Hamburgiem.

ZOBACZ TEŻ: Nowa promocja Flixbusa. Połączenia krajowe od 4,99 zł, a zagraniczne od 19,99 zł

Początek 2020 oznacza również rozpoczęcie operacji FlixTrain w Szwecji. Na start zielone pociągi będą kursować na trasach Sztokholm – Malmo i Sztokholm – Göteborg. Co więcej, na początku tego roku FlixMobility ujawniło również swoje wstępne plany dotyczące rozwoju usługi kolejowej rynku francuskim – na prośbę krajowego organu regulacyjnego, ARAFER. Ma to związek z mającą nastąpić liberalizacją rynku kolejowego we Francji w 2021 roku. ARAFER przeprowadza obecnie testy równowagi ekonomicznej dla wybranych tras. Po otrzymaniu finalnych ustaleń organów, FlixTrain oceni możliwości rozwoju na rynku francuskim w 2020 roku. Wszystkie pociągi FlixTrain mają być zasilane w 100 proc. energią odnawialną.

Turcja oficjalnie dołącza do rodziny FlixBusa jako 30 kraj
Proces zmierzający do dołączenia firmy Kamil Koç do siatki połączeń FlixBusa rozpoczęty w sierpniu, został oficjalnie zakończony. Autobusy kursujące do ponad 60 miast w ramach tras największego w Turcji operatora połączeń międzymiastowych stały się częścią FlixBusa – największej i najszybciej rozwijającej się europejskiej firmy z sektora mobilności - czytamy w komunikacie prasowym przewoźnika.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Cztery rzeczy, których potrzeba, żebyśmy zaczęli kupować samochody elektryczne

– Nasza wizja cyfryzacji tradycyjnych podróży autobusowych wraz z rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak inteligentne planowanie siatki połączeń i zarządzanie wydajnością, aplikacja FlixBus czy automatyczny system zarządzania opóźnieniami w połączeniu z lokalnym doświadczeniem firmy Kamil Koç daje ogromnie możliwości rozwoju i optymalizacji branży transportowej w Turcji – podsumowuje Jochen Engert dyrektor zarządzający i założyciel FlixMobility. – Jesteśmy przekonani, że połączenie to będzie długoterminową wartością nie tylko dla FlixBusa, lecz dla całej branży i pasażerów.

Najnowsze