Exclusive Networks podsumował wyniki finansowe w czasie pandemii w 2020 roku

2021-03-18 9:35

Globalny dystrybutor VAD osiągnął przychody na poziomie 2,6 mld euro, rozszerzył zasięg geograficzny, wprowadził na rynek rewolucyjną platformę on-demand oraz zdefiniował wizję nowej infrastruktury, do której można mieć pełne zaufanie.

Exclusive Networks, międzynarodowy dostawca rozwiązań teleinformatycznych, ogłosił wyniki finansowe za rok 2020. Prezentują one imponujący wzrost, osiągnięty w niespotykanych do tej pory na świecie warunkach handlowych. W ubiegłym roku spółka kontynuowała dynamiczny rozwój, odnotowując organiczny wzrost sprzedaży o 8%. Rozszerzyła również swój globalny zasięg dzięki trzem strategicznym przejęciom, w tym Grupy Veracomp, obecnej w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka przeprowadziła również dalszą automatyzację i udoskonalenie procesów wewnętrznych, oraz uruchomiła X-OD - platformę on-demand, która umożliwia oferowanie rozwiązań i usług profesjonalnych w oparciu o subskrypcję. Oba te elementy przyczyniły się do rekordowego - pod względem dochodów i zysku operacyjnego - wyniku firmy.

Pracownicze testy na Covid-19 – wszystko, co musisz wiedzieć. Rozpoczynają się w Polsce masowe badania

Dlaczego PiS odwołał Nowy Ład? Oto cała tajemnica. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

- Pomimo niepewności i ograniczeń, rok 2020 to dla nas okres dużej elastyczności, determinacji oraz świetnych wyników, uzyskanych przez Exclusive Networks. Ten fantastyczny rezultat stanowi doskonałe świadectwo tego, jak niesamowici i niezwykle zaangażowani są nasi pracownicy na całym świecie. To również zasługa naszych partnerów i klientów, którzy – jak jeden mąż – sprostali wyzwaniu  „normalnej pracy w niezwykłych czasach”. Nie mam wątpliwości, że nasze doświadczenie oraz specjalizacja w rozwiązaniach cybernetycznych, były kluczowymi czynnikami, determinującymi sukces w ubiegłym roku. Z tego powodu będą one miały również duży wpływ na przyszły kierunek rozwoju naszej firmy. Wizją Exclusive Networks jest świat pełen zaufania do wszystkich ludzi i organizacji, a misją, która nam przyświeca, jest jej urzeczywistnienie. Jako dystrybutor pierwszego wyboru w dziedzinie infrastruktury cyfrowej, jesteśmy świetnie przygotowani do wspierania partnerów w wykorzystywaniu wielu nowych możliwości, które przed nami stoją - komentuje Jesper Trolle – prezes Exclusive Networks.

- Nasze DNA umożliwiło szybką adaptację do "nowej normalności" i sprostanie wyzwaniom 2020 roku. Dzięki temu zrealizowaliśmy plany, rozszerzając lokalną obecność na całym świecie, wprowadzając nowe innowacje cyfrowe oraz przyciągając do naszej organizacji kolejne utalentowane osoby. Perspektywy rozwoju są niesamowite. Skupienie się na transformacji cyfrowej, szybsze otwarcie na chmurę i pracę rozproszoną, większe znaczenie bezpieczeństwa i integracji - to wszystko sprawia, że stoimy przed wielkimi możliwościami. Dzięki naszej ideologii, stawiającej usługi na pierwszym miejscu oraz ciągłym innowacjom cyfrowym, chcemy wspierać naszych partnerów w utrzymaniu dotychczasowej pozycji i tworzeniu dodatkowej wartości w szybko zmieniającym się, cyfrowym świecie - stwierdził Andy Travers, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Exclusive Networks.

Exclusive Networks to globalny, specjalizowany dystrybutor VAD, dostarczający rozwiązania cyberbezpieczeństwa i cloud. Firma zapewnia szerokie możliwości biznesowe, dzięki rozbudowanemu portfolio produktów, eksperckiej wiedzy i atrakcyjnym usługom: od wsparcia technicznego przed i po sprzedaży, poprzez leasing, szkolenia i usługi profesjonalne, aż do globalnego zarządzania projektami. Dzięki ponad 50 biurom na pięciu kontynentach i obecności w ponad 100 krajach Exclusive Networks działa w unikatowym modelu „local scale, global scale”, umożliwiającym partnerom osiągnięcie globalnego zasięgu, a jednocześnie korzystanie z zalet lokalnego dystrybutora specjalizowanego.

Najnowsze